Wróć do listy


produktów

11.10.2023

10 porad, jak zwiększyć popularność swojego profilu na TikTok’u.

Małgorzata Rojek

Prowadzisz profil na TikTok’u? Zastanawiasz się, co mógłbyś zrobić, aby Twoje filmy zyskały na popularności? Poniżej przedstawiamy 10 porad, które uczynią Twój profil lepszym!

Zanim przejdziemy do konkretów…

Czy wiesz, że filmy na TikTok’u wyświetlane są za pomocą zaprogramowanego specjalnie do tego celu algorytmu? Na czym skupia się TikTok? Przede wszystkim na dwóch kluczowych wskaźnikach, tj.

  • średni czas wyświetlenia filmu,
  • procent obejrzanego materiału.

Co to znaczy? Oznacza to, że algorytm TikTok’a – jak również większości serwisów społecznościowych – wyświetla opublikowane materiały kilkuset użytkownikom, którzy z dużym prawdopodobieństwem będą zainteresowani danym filmem. Co w sytuacji, gdy film osiągnie wysokie wartości w ramach średniego czasu oglądania, jak i procentu obejrzanego filmu? Taki film będzie automatycznie promowany przez TikTok’a, dzięki czemu zyska on sporą ilość wyświetleń.

Co zatem zrobić, aby zainteresować odbiorcę?

1. Skup się na hashtagach.

Wybierane przez nas # powinny być dopasowane do treści opublikowanego przez nas filmu, nawet jeśli oznaczenia opisujące nasz film będą niszowe. Dlaczego? Ponieważ bardzo popularne i masowo stosowane hashtagi wcale nie pomogą nam w wygenerowaniu zasięgu, a jedynie spowodują, że nasz film „utonie” w nawale treści.

2. Pamiętaj o opisach.

Twórz opisy z uwzględnieniem słów kluczowych, dzięki temu algorytm łatwiej dotrze do osób, które mogą być zainteresowane Twoim filmem.

3. Czas publikacji.

Zwróć uwagę, kiedy Twoja grupa docelowa jest najbardziej aktywna na serwisie i publikuj o danej porze.

4. Jakość.

Twórz filmy wysokiej jakości. Pamiętaj, że dobra kamera, dźwięk i oświetlenie to podstawy nagrywania jakiegokolwiek filmu.

5. Dynamika.

Skup się na tworzeniu filmów dynamicznych. Najlepiej sprawdzają się filmy krótkie, nieprzekraczające 30 sekund.

6. Rozrywka.

Póki co TikTok stanowi platformę rozrywkową, dlatego też Twoje filmy powinny zawierać treści humorystyczne oraz rozrywkowe. A przede wszystkim powinny zaciekawić widza.

7. Trendy.

Nagrywaj materiały dostosowane do istniejących trendów oraz aktualnych hashtagów. Pamiętaj jednak o zachowaniu oryginalności, dodaj coś od siebie!

8. Integracja.

Integruj społeczność – odpowiadaj na komentarze oraz nagrywaj duety.

9. Emocje.

Przykuj uwagę swojego widza i wywołaj w nim emocje. Pamiętaj, że 3 pierwsze sekundy mogą zadecydować, czy Twój film zostanie obejrzany do końca.

10. Wyróżnienie.

Wyróżniaj najbardziej popularne filmy na swoim profilu, tak aby użytkownicy TikTok’a postrzegali go jako ten godny uwagi.

To tylko skrawek wskazówek, by osiągnąć sukces. Pamiętaj, że osiągnięcie zadowalających rezultatów wymaga wytrwałości. Bądź kreatywny i nie bój się wyzwań! Obserwuj odbiorców, analizuj i wyciągaj wnioski.

Źródło: socialpress.pl/2023/09/jak-zdobyc-wyswietlenia-na-tiktoku