Wróć do listy


produktów

30.08.2023

AI na Instagramie – co nas czeka w najbliższym czasie?

Małgorzata Rojek

Z funkcji al korzysta już coraz to więcej aplikacji, tym razem sztuczna inteligencja zawita również na Instagramie. Co nas czeka w najbliższym czasie? Przekonaj się sam!

Co nowego?

1. Funkcja generowania naklejek.

Według najnowszych informacji na Instagramie pojawić się ma możliwość generowania naklejek na podstawie prostych poleceń tekstowych. Utworzone w ten sposób naklejki będzie można wykorzystać zarówno w postach, jak i udostępnionych relacjach.

2. Możliwość edycji zdjęć.

Niedługo aby edytować zdjęcie nie będzie trzeba korzystać z zewnętrznych aplikacji. Na Instagramie ma się bowiem pojawić dwie ciekawe opcje. Pierwsza z nich, czyli „pędzel Al” będzie umożliwiał zastąpienie fragmentu obrazu inną grafiką. Druga opcja – „restyle” – będzie ułatwiała wygenerowanie dalszej części obrazu np. poprzez zmienienie tła lub wypełnienia ewentualnej luki.

3. Chat z Al.

Prócz edycji zdjęć oraz naklejek, kolejną nowością ma być czat z chatbotem. Użytkownicy będą mieć zatem możliwość rozmowy i zadawania pytań z robotem o różnych osobowościach do wyboru.

4. Podsumowanie rozmów oraz ich automatyczne tłumaczenie.

Opcja ta ma ułatwić sumowanie rozmów oraz wiadomości od obserwujących i wyciągnąć z nich najważniejsze informacje. Co więcej, Instagram prowadzi pracę nad ich automatycznym tłumaczeniu.

Na ten moment jeszcze nie wiadomo, kiedy nowe funkcje pojawią się w aplikacji. Póki co zostaje nam czekać.

Źródło: socialpress.pl/2023/08/instagram-staje-sie-bardziej-inteligentny-jakie-nowosci-szykuje-meta