Wróć do listy


produktów

22.02.2022

Czy firma powinna posiadać własną nakładkę na avatar?

Emilia Raźniak

Specjalista ds. social media

Nakładki umieszczane na zdjęciach profilowych zyskały na dużej popularności. Zazwyczaj dodaje się je w związku z jakimś ważnym wydarzeniem. Ale czy zastanawialiście się jak stworzyć unikalną nakładkę na avatar dla własnego przedsiębiorstwa? I czy ma to sens? W dzisiejszym wpisie dowiecie się jak w ciekawy sposób możecie promować swoją markę!

Czym jest nakładka na avatar?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, nakładki stosuje się zazwyczaj w sytuacji, w której chcemy pokazać pozostałym użytkownikom na Facebooku, że wspieramy daną inicjatywę bądź wydarzenie. 

 

Jak wygląda to w przypadku marki?

Jeżeli jako marka łączymy się z daną inicjatywą bądź wydarzeniem, jesteśmy postrzegani jako ważni, nie obojętni na to co dzieje się poza naszą firmą. Tworząc własne nakładki wyróżniamy się unikalnością. Osoby, które chcą użyć naszej nakładki widzę kto ją stworzył co zwiększa rozpoznawalność naszej firmy. 

Jak więc stworzyć unikalną nakładkę na zdjęcie profilowe?

 

Krok 1

Jeżeli masz już pomysł na nakładkę, pozostaje tylko jej realizacja. Stwórz przezroczystą grafikę o wymiarach 1000×1000 px. Następnie umieść na niej elementy, które chcesz przekazać jako własna firma. Pamiętaj jednak, żeby przekaz pojawił się tylko i wyłącznie na górze bądź na dole nakładki! Aby zdjęcie profilowe można było umieścić na środku. Najważniejsze jest, aby środek naszej nakładki w PNG był zawsze przezroczysty! Jeżeli chcielibyście posiadać własną nakładkę, ale nie wiecie jak zabrać się za jej przygotowanie i boicie się, że nie wyjdzie tak jak chcecie skontaktujcie się z nami [email protected] a my zajmiemy się tym za Was!

Krok 2

Jak nasza grafika jest już gotowa to kolejnym krokiem jest kliknięcie w link www.facebook.com/frames/manage/ a następnie wybranie “Otwórz Frame Studio” umieszczone w górnym prawym rogu. 

Krok 3

W tym kroku wybieramy “utwórz grafikę dla zdjęć profilowych” a następnie klikamy, że nakładkę opublikujemy w imieniu fanpage’a. Dodajemy nasz plik z nakładką z komputera i weryfikujemy czy prawidłowo się wyświetla. 

Krok 4

Jeżeli wszystko wyświetla się prawidłowo przechodzimy do nadania nazwy, wybieramy czy ma być ogólnodostępna czy tylko dla wybranej grupy, oraz określamy czas jej ważności. Dodatkowo musimy wskazać do 10 tagów, po których inni odnajdą naszą nakładkę. Gdy już wszelkie informacje zostaną uzupełnione, pozostaje tylko opublikować nakładkę i użyć jej na swoim profilu.

Jak przebiega proces dodawania nakładki na avatar?

Każdy zainteresowany klika na swoje zdjęcie profilowe na Facebooku. Następnie “Zaktualizuj swoje zdjęcie profilowe” a dalej “Dodaj nakładkę” i wyszukuje tej właściwej po wyznaczonych wcześniej tagach. 

 

Jak usunąć nakładkę na Facebooku?

Jeżeli nie chcemy już, aby nasza nakładka była dostępna do użycia, wchodzimy na link www.facebook.com/frames/manage/. Następnie wybieramy nakładkę, którą chcemy usunąć. Jeżeli przy dodawaniu nakładki ustaliliśmy czas, w którym motyw ma zostać wyłączony tak też się stanie automatycznie. 

Pamiętaj, aby dodawać nakładkę jako właściciel fanpage’a! Dzięki temu osoby wybierające nakładkę będą widzieć, że autorem nie jest osoba prywatna, tylko firma. Często ciekawe nakładki rozpowszechniają się w zawrotnym tempie, a dla nas jako firmy jest to szansa na darmową reklamę.