Wróć do listy


produktów

30.11.2020

Facebook Sąsiedztwo

Żaneta Lipska

Z nowinek Facebookowych – platforma ta zaczęła testować nową opcje „sąsiedztwo” mającą polegać na ułatwieniu kontaktów ludzi ze swojej okolicy. Miałoby usprawnić to poznawanie aktualnych informacji, bieżących wydarzeń itp. Całość ma po prostu poprawić komunikację w bliskim otoczeniu.

Pandemia koronawirusa odczuwalna jest na każdym polu i w każdej sferze naszego życia, także nic dziwnego w tym, że w różnych dziedzinach widzimy tego “skutki”. Tak jest i w tym przypadku. Zauważono, że ludzie przez lockdown chcąc, nie chcąc zmuszeni są do kontaktów (w dużej mierze) online – a więc wszyscy zaczęliśmy częściej korzystać z portali społecznościowych do kontaktowania się z innymi. Zainteresowaniem cieszą się także m.in. grupy facebookowe, co podchwycili twórcy i oto proszę mamy opcję “sąsiedztwo”. :)

Funkcja ta testowana jest w Kanadzie, a jak wiemy kraj ten słynie ze swojego pozytywnego i przyjacielskiego nastawienia – myślicie, że u nas ta opcja sprawdziłaby się równie dobrze? :)

żródła https://www.socialmediatoday.com/news/facebook-launches-test-of-nextdoor-style-neighborhoods-feature/587490/?fbclid=IwAR1ozyD0kkt_h-KBASe5pxn32OGxJFNVr6ttfviVwpBXo42Abi8pS7eOmjU

https://inmarketing.pl/blog/co-nowego-w-mediach-spolecznosciowych-pazdziernik-2020/?fbclid=IwAR0dHoUr5yF5rfTEEQSaAKNqrQ7DkTtMF5T7_EZw66g-KtySfr_865HJGns