Wróć do listy


produktów

17.04.2024

Jak bezpiecznie wylogować się z Messengera?

Małgorzata Rojek

Wylogowanie się z Messengera na różnych urządzeniach jest ważnym krokiem w zabezpieczaniu Twojej prywatności i danych. Oto szczegółowy przewodnik, jak to zrobić:

Na PC:

 • W aplikacji desktopowej: Otwórz Messenger, kliknij swoje zdjęcie profilowe, a następnie wybierz „Preferencje”. Znajdziesz tam opcję „Wyloguj”.
 • W przeglądarce internetowej: Podobnie jak w aplikacji, kliknij swoje zdjęcie profilowe, a następnie wybierz „Wyloguj”.

Na Androidzie:

 • Wejdź do Ustawień: Otwórz aplikację ustawień systemowych na swoim urządzeniu.
 • Znajdź Messenger w Menedżerze aplikacji: Przejdź do sekcji aplikacji i wybierz Menedżer aplikacji.
 • Wyczyść pamięć aplikacji:
  – Wyszukaj Messenger, a następnie wybierz „Wymuś zatrzymanie”.
  – Następnie przejdź do „Użycie pamięci” i wybierz „Wyczyść pamięć” oraz „Wyczyść pamięć podręczną”.

  *Pamiętaj jednak, że ta czynność może spowodować problemy z działaniem aplikacji, ale jest to niezbędne, aby całkowicie wylogować się z konta.
Źródło: android.com.pl

Na iOS:

 • Skorzystaj z aplikacji Facebook lub przeglądarki internetowej: Wejdź na swoje konto Facebook.
 • Odnajdź sekcję Ustawienia i prywatność: Następnie przejdź do „Hasło i zabezpieczenia” i wybierz „Miejsce logowania”.
 • Wyloguj się z wybranego urządzenia lub ze wszystkich sesji:
  – Znajdziesz tam listę urządzeń, na których jesteś zalogowany. Wybierz to, z którego chcesz się wylogować, i kliknij „Wyloguj”.
  – Alternatywnie, możesz użyć opcji „Wyloguj się z wszystkich sesji”, aby wylogować się ze wszystkich urządzeń jednocześnie.

  *Pamiętaj, że wybierając tę opcję, zostaniesz wylogowany zarówno z Messengera, jak i Facebooka.
Źródło: android.com.pl

Co warto wiedzieć?

 • Wylogowanie się z Messengera na iOS spowoduje też wylogowanie z Facebooka.
 • W przypadku awarii Messengera, konieczne może być ponowne zalogowanie się, czasem z dodatkową weryfikacją dwuskładnikową.
 • Wylogowanie nie oznacza usunięcia konta. Możesz zalogować się ponownie, używając swoich danych logowania.

Podsumowując:

Wylogowanie się z Messengera na wszystkich urządzeniach jest prostym, ale ważnym krokiem dla ochrony Twojej prywatności i bezpieczeństwa online. Czy używasz aplikacji na Androidzie, iOS, czy w przeglądarce internetowej, pamiętaj o regularnym monitorowaniu aktywnych sesji i wylogowywaniu się, zwłaszcza gdy korzystasz z urządzeń publicznych lub współdzielonych. Ta prosta rutyna może znacznie zmniejszyć ryzyko nieautoryzowanego dostępu do Twojego konta i zapewnić spokój ducha w codziennym korzystaniu z mediów społecznościowych.

Dziękujemy za poświęcenie czasu na zapoznanie się z tym przewodnikiem. Mamy nadzieję, że te informacje pomogą Ci lepiej zarządzać swoją obecnością online i zapewnią większe poczucie bezpieczeństwa podczas korzystania z Messengera.

Źródło: socialpress.pl/2024/03/jak-wylogowac-sie-z-messengera-na-wszystkich-urzadzeniach-zapewnij-sobie-bezpieczenstwo, android.com.pl/tech/505624-jak-wylogowac-sie-z-messengera-2024/