Wróć do listy


produktów

08.05.2024

Jak Odczytać Usunięte Wiadomości na Messengerze?

Małgorzata Rojek

Czy zdarzyło Ci się kiedyś przypadkowo usunąć wiadomość na Messengerze i później żałować, że jej nie zachowałeś? Czy wiesz, że istnieją metody na odzyskanie takich treści? Oto praktyczne porady, jak to zrobić!

W dzisiejszym świecie cyfrowym, gdzie komunikacja odbywa się błyskawicznie, łatwo jest stracić ważne informacje z powodu jednego niefortunnego „kliknięcia”. Chociaż Facebook nie oferuje bezpośredniej funkcji do przeglądania usuniętych wiadomości, istnieją metody, które mogą Ci pomóc odzyskać te cenne treści. W tym poradniku pokażemy, jak skutecznie i bezpiecznie odzyskać usunięte wiadomości z Messengera, korzystając z różnych dostępnych narzędzi i technik.

Jak odzyskać usunięte wiadomości?

Jest kilka sposobów, aby przywrócić to, co mogło wydawać się stracone. Dziś pokrótce przyjrzymy się technikom dostępnym zarówno dla użytkowników Androida, jak i iOS, oraz omówimy, jak korzystać z opcji oferowanych przez Facebooka, aby uzyskać dostęp do archiwum twoich komunikatów. Gotowy? A zatem zaczynamy!

Odzyskiwanie utraconych wiadomości za pośrednictwem Facebooka:

  • Wejdź w ustawienia profilu na Facebooku.
  • Następnie wybierz „ustawienia i prywatność” > „ustawienia.”
  • Kliknij opcje „twoje informacje na Facebooku” > „pobierz informacje profilowe”.
  • Na koniec wybierz Messenger i zakres dat, aby pobrać potrzebne treści.

Na Androidzie:

  • Pliki Cache: Wyszukaj kopie wiadomości w plikach tymczasowych. Następnie wejdź w Menedżer plików i przejdź do „Android” > „Data” > „com.facebook.ocra” > „cache” > „fb_temp”.

    W tym miejscu znajdują się pliki, które mogą zawierać kopie usuniętych wiadomości.
  • Historia Powiadomień: W ustawieniach telefonu wybierz zakładkę powiadomienia, a następnie historię powiadomień. Możesz tam przejrzeć wszystkie otrzymane powiadomienia, w tym te z Messengera, co pozwoli odczytać treść usuniętych wiadomości.

Na iOS:

Niestety powyższe metody opisane dla Androida nie działają na urządzeniach firmy Apple, ale można spróbować odzyskać wiadomości przez Facebooka.

Na co zwrócić uwagę?

Uwaga na programy i aplikacje — chociaż dostępne są aplikacje twierdzące, że odzyskują usunięte wiadomości, często wiążą się one z ryzykiem wyłudzenia danych lub rozprzestrzeniania szkodliwego oprogramowania. Zalecamy ostrożność.

Podsumowując:

Odzyskanie usuniętych wiadomości na Messengerze jest możliwe, choć może wymagać cierpliwości i uwagi. Pamiętaj, że raz wysłana wiadomość może zostać odzyskana, więc warto być ostrożnym przed jej usunięciem. :)

Źródło: socialpress.pl/2024/04/jak-odczytac-usuniete-wiadomosci-na-messengerze-poradnik