Wróć do listy


produktów

13.12.2023

Kanały nadawcze na Facebooku oraz Messengerze

Małgorzata Kowalska

Już są! Kanały nadawcze dostępne na terenie Polski. Poniżej przedstawiamy najistotniejsze pytania i odpowiedzi na ten temat. Sprawdź!

Czym są kanały nadawcze?

Jak wspominaliśmy już jakiś czas temu, kanały nadawcze to specjalne narzędzie pozwalające na wysyłanie wiadomości właścicielom stron do wielu użytkowników naraz. Innymi słowy, to jednoosobowe kanały komunikacje, na których użytkownicy mogą się dzielić swoimi treściami z obserwującymi. Wiadomości na kanałach prócz tradycyjnego tekstu mogą zawierać elementy takie jak:

  • zdjęcia,
  • rolki,
  • linki,
  • wiadomości głosowe,
  • ankiety.

Kto może skorzystać z tej opcji?

Głównie administratorzy stron, takich jak twórcy i osoby publiczne.

Źródło: dobreprogramy.pl

W czym mogą pomóc kanały nadawcze?

Z jednej strony ułatwiają administratorom dotarcie do społeczności i wchodzenia z nimi w szersze interakcje. Z drugiej zaś pozwalają odbiorcą poczuć się częścią tej społeczności.

Jak uruchomić kanał nadawczy?

Aby uruchomić kanał nadawczy, wystarczy wejść na profil strony, a następnie wejść w zakładkę „kanały„. W dalszej kolejności należy wpisać nazwę kanału i zapisać go. Kiedy kanał zostanie utworzony, użytkownicy będą mogli do niego dołączyć zarówno z poziomu Facebooka, jak i Messengera.

Jak dołączyć do kanału nadawczego?

Aby dołączyć do kanału nadawczego, wystarczy z poziomu Messengera przejść na zakładkę „kanały„, a następnie wybrać lub wyszukać interesujący nas kanał. W dalszej kolejności „kliknąć” opcję „dołącz”.

Czy kanały są bezpieczne?

Kanały nadawcze – jak większość publikowanych treści – podlegają standardom społeczności Meta. A zatem każdy użytkownik może czuć się bezpiecznie, a co za tym idzie w razie naruszenia zasad, będzie mógł je zgłosić.

Korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!
P.S. Poniżej nasz wpis odnośnie kanałów nadawczych na Instagramie: https://mrpost.pl/aktualnosci/kanaly-nadawcze-czyli-nowa-funkcja-instagrama/

Źródło: socialpress.pl/2023/11/kanaly-na-facebooku-i-messengerze-juz-dostepne-w-polsce
dobreprogramy.pl/nowa-funkcja-w-messengerze-z-kanalow-nadawczych-skorzysta-kazdy,6965236228934400a