Wróć do listy


produktów

12.06.2024

Koniec platformy „Workplace” na Facebook’u?

Małgorzata Kowalska

Pomimo początkowego entuzjazmu i obiecujących perspektyw, Meta zdecydowała o zamknięciu swojej platformy korporacyjnej. Co jest powodem rezygnacji z Workplace? Dowiesz się tego z dzisiejszego wpisu!

Czym jest Workplace?

Uruchomiony w 2015 roku jako Facebook at Work, a rok później udostępniony publicznie, Workplace oferował swoim użytkownikom znane z Facebook’a funkcje w zamkniętym systemie komunikacyjnym. Jego głównym celem było skrócenie czasu szkolenia nowych użytkowników, wykorzystując znajomy interfejs Facebook’a. Dodatkowo platforma pozwalała na wysyłanie bezpośrednich wiadomości, tworzenie wideo rozmów oraz korzystanie z zaawansowanego formatowania tekstu. Innymi słowy, Workplace stanowił wewnętrzną platformę komunikacyjną na Facebook’u, służącą do współpracy w firmach i instytucjach — izolowaną od publicznego internetu.

Źródło: www.socialmediatoday.com

Rezygnacja z Workplace:

To już oficjalne! Wedle najnowszych doniesień Meta ogłosiła zamknięcie platformy Workplace uznając ją, że narzędzie nie wpisuje się w jej długoterminowe plany rozwoju. Jak tłumaczy Facebook, rezygnacja z Workplace umożliwi firmie skupienie się na rozwoju technologii związanych ze sztuczną inteligencją i metaverse, które mogą radykalnie zmienić sposób pracy.

Zamknięcie Workplace oznacza zatem, że użytkownicy będą musieli przestawić się na nowy system komunikacji wewnętrznej. Co również — wedle Meta — pozwoli uniknąć wyzwań związanych z przekonywaniem firm do bezpieczeństwa platformy oraz ochroną poufnych danych.

A zatem Workplace będzie działać jeszcze do września 2025 roku, a potem przejdzie w tryb tylko do odczytu — do maja 2026 roku — aby ostatecznie zostać wyłączonym.

Podsumowując:

Choć użytkownicy mają jeszcze trochę czasu na adaptację, Workplace nieuchronnie zmierza do końca swojej działalności. A Wy co o tym sądzicie?

Źródło: www.facebook.com/help/workplace/791147577614860, www.socialmediatoday.com/news/meta-is-shutting-down-its-workplace-enterprise-platform/716139/