Wróć do listy


produktów

06.09.2023

Nowe zasady dla administratorów grup na Facebook’u.

Małgorzata Rojek

Masz własną grupę na Facebook’u lub jesteś administratorem jednej z nich? Jeśli tak, to dzisiejszy wpis jest właśnie dla Ciebie! Sprawdź, co Cię czeka.

Nietypowe powiadomienie dla administratorów grup.

Jeżeli jeszcze go nie dostałeś to, w najbliższym czasie powinieneś otrzymać dość nietypowy komunikat. Będzie to mianowicie informacja, która poniekąd wymusi na Tobie wzmożoną aktywność. O co dokładnie chodzi? Głównie o nowe zasady moderowania grup na Facebook’u.

Nowe zasady administrowania grup.

Nową zasadą jest zwiększona aktywność w moderowaniu postów. Nie chcesz się dostosować? Uważaj, bowiem Facebook może odebrać Ci rolę administratora grupy na rzecz innego użytkownika. Co zatem musisz zrobić, aby jej nie stracić?

Moderować, moderować i jeszcze raz moderować posty.

Oznacza to zwiększenie swojej aktywność na grupie. Wedle informacji podanej przez Facebook, zarządzający grupami mają tylko 6 dni – od otrzymania powiadomienia – na dostosowanie się do nowych zmian. Oznacza to, że jeżeli w tym czasie Meta nie zarejestruje Twoich działań, zostaniesz zastąpiony przez innego użytkownika.

Wybór nowego administratora.

W odróżnieniu od poprzednich zasad, gdzie nowi administratorzy grup byli jedynie sugerowani przez serwis, wybór nowego zarządcy grupy ma się opierać na kilku czynnikach, tj.:

  • częstotliwość wypowiadania się na grupie,
  • posiadane doświadczenia w roli administratora.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że jeżeli dana grupa przez pewien czas nie otrzyma nowego administratora, może zostać zarchiwizowana.

Zapewne nowa decyzja może wywoływać spore kontrowersje wśród aktualnych administratorów. Ciekawi jesteśmy zatem, jak to się rozwinie, a Wy?

Źródło:
socialpress.pl/2023/08/facebook-wprowadza-nowe-zasady-dla-administratorow-grup-wymagajac-od-nich-wiecej-aktywnosci