Wróć do listy


produktów

21.02.2024

„Osoby, które obserwujesz”, czyli nowy filtr DM na Instagramie.

Małgorzata Rojek

Jesteś twórcą i zdarza Ci się korzystać z czata na Instagramie? Jeśli tak, to nowy filtr może okazać się dla Ciebie przydatnym dodatkiem. O co dokładnie chodzi? Sprawdź nasz dzisiejszy wpis!

Czym jest DM?

Nim przejdziemy do meritum sprawy, w dwóch zdaniach postaramy się omówić kwestię DM. Dla osób, które jeszcze nie znają tego pojęcia, wyjaśniamy:

DM, czyli Direct Message to skrót służący do określenia wiadomości prywatnych na Instagramie. Podobnie jak Messenger na Facebooku, tak DM umożliwia bezpośrednią komunikację pomiędzy użytkownikami.

A zatem czym jest nowy filtr będący dodatkiem do Direct Message?

Nowy filtr: „osoby, które obserwujesz”.

Jest to nowość od Instagrama – dodatkowy filtr służący do filtrowania skrzynki odbiorczej. Co dokładnie będzie filtrował?


Jak sama nazwa wskazuje głównym zastosowaniem nowego filtra, ma być oddzielenie wiadomości z profili, których nie znamy od wiadomości z profili, które już obserwujemy. „(…) Aby uczynić to doświadczenie nieco bezpieczniejszym i bardziej pozytywnym,” nowa opcja ma ułatwić użytkownikom nadanie kontaktom priorytetu, a co za tym idzie ułatwić im wyszukiwanie wiadomości, od znajomych profili.

Źródło: socialmediatoday.com

Jakie są 3 główne plusy nowego filtra?

  • oszczędność czasu,
  • łatwość w wyszukiwaniu wiadomości oraz korzystania z innych komunikatów,
  • pewność, że nie przegapimy wiadomości od osób, na których nam najbardziej zależy.

A Wy co o tym sądzicie? Korzystacie?

Źródło: socialmediatoday.com/news/instagram-adds-new-people-you-follow-filter-for-dms/707567/