Wróć do listy


produktów

28.02.2024

Oznaczenia dla treści wygenerowanych przez AI?

Małgorzata Rojek

Czy podczas tworzenia grafik na social media korzystasz z pomocy AI? Czy wiesz, że w najbliższym czasie zarówno Facebook, Instagram, jak i Threads będzie informował użytkowników o wykorzystaniu przez Ciebie sztucznej inteligencji? Więcej na ten temat w dzisiejszym wpisie, zapraszamy.

Obrazy wygenerowane za pomocą AI.

Od jakiegoś czasu Meta zapowiedział współpracę z partnerami branżowymi w celu uzgodnienia wspólnych standardów technicznych oraz identyfikacji AI. W ramach tej współpracy opublikowane w aplikacjach Mety zdjęcia oraz obrazy będą sprawdzane pod kątem sztucznej inteligencji i w przypadku ich wykrycia specjalnie oznaczane. Obecnie firma intensywnie pracuje nad tym rozwiązaniem, tak aby już w najbliższym czasie wprowadzić projekt w życie dla wszystkich wersji językowych swoich aplikacji.

Specjalnie oznaczenia dla obrazów wygenerowanych przez AI.

W przypadku wykrycia przez system Meta obrazu tudzież fotografii wygenerowanej za pomocą sztucznej inteligencji zostaną na nie naniesione specjalne oznaczenia tj.

  • znaczniki,
  • znaki wodne,
  • metadane osadzone w plikach graficznych.
Źródło: socialpress oraz about.fb.com

Co więcej, sami użytkownicy będą zobowiązani dodać etykietę informującą o zamieszczeniu przez nich materiałów graficznych, jak i dźwiękowych wygenerowanych przy pomocy AI.

Po co komu oznaczenia?

Oznaczenia mają pomóc w przede wszystkim w identyfikacji treści generowanych przez sztuczną inteligencję. Dlaczego? Ponieważ, jak twierdzi Meta utworzone lub zmodyfikowane grafiki za pomocą AI, mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka wprowadzania w błąd opinii publicznej, a co za tym idzie niebezpieczeństwa szerzenia dezinformacji. A Wy co o tym sądzicie?

Źródło: socialpress.pl/2024/02/tresci-wygenerowane-przez-ai-na-instagramie-facebooku-i-threads-otrzymaja-oznaczenia