Wróć do listy


produktów

16.08.2023

Instagram Threads: Nowa Platforma Społecznościowa od Meta

Małgorzata Rojek

14 grudnia 2023 roku Meta zaprezentowała swój najnowszy projekt – aplikację Threads, która wzbudziła ogromne zainteresowanie społeczności online. Zwiastuje ona nową erę interakcji na platformie Instagrama, przywołując skojarzenia z funkcjonalnościami znanych z Twittera. Czy jest to rzeczywiście nowy konkurent dla popularnego serwisu? Czy kolejna aplikacja do mediów społecznościowych to nie jest już zbyt dużo? Przyjrzymy się temu bliżej.

Co to takiego Threads?

Threads, nazywane „kopią Twittera”, ma na celu przypominać zarówno interfejs, jak i funkcjonalności popularnego serwisu Elona Muska. Jego unikalność przejawia się w ograniczeniu znaków do 500 na post, umożliwiając publikację różnorodnych treści, od linków po zdjęcia i filmy. W odróżnieniu od Twittera, Threads głównie korzysta z kont użytkowników Instagrama, stanowiąc swoisty dodatek do tej platformy.

Jak skorzystać z Threads?

Dołączenie do społeczności Threads wymaga jedynie logowania się za pomocą konta na Instagramie. Nazwa użytkownika zostanie automatycznie przeniesiona, a użytkownicy mogą wybierać, czy chcą obserwować te same konta co na IG czy odkrywać nowe. Logując się przez profil na Instagramie, poza nazwą użytkownika możesz pobrać automatycznie wszystkie informacje od biogram po zdjęcie profilowe. Co ważne, możesz później zmienić treści biogramu na Threads, jednak ta zmiana nie spowoduje modyfikacji n Instagramie. 

Czy mogę korzystać z Threads bez logowania przez Instagram?

Tak, aplikacja daje ograniczone możliwości korzystania dla osób niezalogowanych. Osoby korzystające z Threads bez profilu mają dostęp do kilku opcji, m.in. wyszukiwanie konkretnych kont, przeglądanie lub zgłaszanie treści oraz udostępnianie ich za pomocą linku. Ograniczenia dotyczą głównie interakcji, odpowiadania na komentarze i publikacji treści na platformie 

Jak założyć nowe konto na Threads?

Jeśli już zalogowałeś się do aplikacji przez profil na Instagramie i chcesz założyć profil dla innego użytkownika, musisz wylogować się z Threads, a następnie zalogować się na inny profil na Instagramie i ponownie wrócić do aplikacji Threads. Na ten moment przełączanie między kontami działa jedynie w ten sposób. Możliwe, że aplikacja w przyszłości usprawni ten proces. 

Najważniejsze informacje o publikacjach na Threads

 • 500 znaków na post
 • możesz wstawić nagranie głosowe jako post, które zamieni się także w tekst
 • edycja postu jest możliwa do pierwszych 5 minut
 • możesz wybrać kto zobaczy post, obserwujący czy wszyscy
 • możesz wstawić 1 znacznik profilu
 • w postach mogą być ankiety, linki, zdjęcia i filmy do 5 minut
 • ankiety w postach klikalne są jedynie przez 24h
 • możesz przypinać na górze swojego profilu najważniejsze wątki

Funkcje i Algorytm Threads

Aplikacja Threads oferuje szereg funkcji umożliwiających interakcję w sposób niespotykany na Instagramie, ale jednocześnie zapewniający komfort znany z serwisów społecznościowych. Algorytm aplikacji ma za zadanie personalizować przepływ treści, uwzględniając preferencje użytkowników. 

Jak działa algorytm Threads? 

Tutaj zasada jest raczej prosta. Algorytm podpowiada Ci konta podobne do tych które obserwujesz, na których się angażujesz. Najważniejsze, aby od samego początku selekcjonować treści i wykazywać się aktywnością, na tych które naprawdę nas zainteresują. W Internecie łatwo się zgubić, na Threads też. 

Dostępna jest wyszukiwarka Threads, która pozwala na odnalezienie konkretnych słów z profilów, a także z opublikowanych tekstów. Dla użytkowników, to ważna informacja, aby mocno zwracać uwagę na słowa kluczowe w swoich publikacjach. 

Czy usunięcie profilu Threads spowoduje usunięcie konta na Instagramie?

W mediach społecznościowych krąży wiele niedomówień na ten temat. Instagram na szczęście uspokaja nas, że nic takiego nie będzie miało miejsca. Poniżej oficjalne stanowisko Instagrama w tej sprawie. Spokojnie, nie musisz się przejmować, że kasując konto na Threads stracisz swój Instagramowy dorobek. 

Czy Threads jest w Polsce?

Tak! Od 14 grudnia 2023 roku aplikacja jest już dostępna na dla polskich użytkowników. Już w pierwszych dniach przyniosła ogromne zaangażowanie użytkowników, którzy spragnieni są luźnych treści, bez edukacji i wpasowania się do atrakcyjnych wizualnie Instagramowych standardów. 

Jak rozmawiać w mniejszych grupach na Threads? 

Publikując post możesz wybrać, jedną z opcji kto ma go zobaczyć. Jeśli dodasz konkretne osoby, tworzy się swoista grupa, która będzie mogła komentować wątek

Przypomnienie o przerwie na Threads, jak je ustawić?

Spędzasz w nowej aplikacji zbyt dużo czasu, ale chcesz nad tym zapanować? Masz możliwość ustawienia przypomnienia o przerwie! Z jednej strony aplikacji raczej zależy na tym, by spędzać w niej jak najwięcej czasu, a z drugiej to ukłon w stronę użytkowników, którzy nie chcą “marnować” zbyt dużo czasu na scrollowanie!

Hashtagi na Treads, czy warto ich używać? 

Hashtagi w aplikacji Threads działają trochę inaczej niż na Instagramie, chociaż wciąż podobnie. Tutaj również służą do tagowania treści i kategoryzacji, jednak w Threads możesz dodać 1 hashtag do 1 posta. Dlatego ważne jest, by dobrać ten najbardziej odpowiedni, czy do treści czy do grupy docelowej.

Jak zadbać o dobrą jakość wideo na Threads? 

Podobnie jak w aplikacji Instagram, możesz ustawić przesyłanie plików w najwyższej jakości, co pozwoli Ci podnieść jakość przesyłanych filmów i zdjęć. Jak to zrobić? Wystarczy, że przejdziesz do swojego profilu i wybierzesz dwa paski w prawym górnym roku. Następnie przejdziesz do ustawień i zakładki  konto.  Wybierzesz jakość multimediów i zaznaczysz prześlij w najwyższej jakości.

Jak zabezpieczyć profil na Threads?

Jak już wiesz, konto Threads i profil na Instagramie są powiązane. Jeżeli korzystasz z uwierzytelnienia dwuskładnikowego w aplikacji Instagram, automatycznie Twoje konto na drugiej platformie również jest zabezpieczone.

Czy mogę udostępniać posty Threads na swoim Instagramie?

Aplikacja daje możliwość udostępniania treści bezpośrednio na Instagramie. Możesz wybrać, aby opublikować ją jako post lub jako relacje. Możesz to zrobić w bardzo łatwy sposób, jedynie klikając w samolocik pod konkretnym wątkiem. Threads automatyczne dobierze do tego tło z aplikacji. 

Jak reklamować się na Threads?

Meta już teraz zapowiada, że Threads będzie platformą, na której firmy będą mogły promować swoje produkty i usługi. Jeszcze nie ma szczegółowych informacji dotyczących opcji reklamowych na Threads.

Pierwsze opinie

Początkowe reakcje na Threads są zróżnicowane. Niektórzy widzą w tej aplikacji nową możliwość interakcji, podczas gdy inni czekają i obserwują, jak aplikacja się rozwinie. Przeglądając publikacje możesz zauważyć kilka grup, które się wyklarowały. 

 1. Strategia bez strategii, będzie co będzie. To mój nowy pamiętnik z życia, bez spiny.
 2. Treści sprzedażowe, oferty. 
 3. Edukacja, specjaliści od social mediów zgłębiają aplikację lub dzielą się wiedzą w innych dziedzinach. 
 4. Modlitwy do algorytmu “Kochany algorytmie podsuń mi tutaj konta..” 

My jako agencja, obecnie przyglądamy się temu co będzie działo się z aplikacją Threads. Skupiać się będziemy na luźnych treściach, życiu agencji, przeplatanych z marketingiem. Zapraszamy do obserwacji! 

Threads na pewno budzi w nas ciekawość i wciąga do scrollowania. Z drugiej strony to kolejna platforma, przy której możemy Wam pomóc!  W ofercie MrPost już znajdziecie logo Threads, więc jeśli kolejna aplikacja do ogarnięcia Was przytłacza i chcecie zrzucić ją sobie z barków, zapraszamy do kontaktu! 

Do zobaczenia na Threads!