Wróć do listy


produktów

16.08.2023

Threads, nowa konkurencja dla Twittera?

Małgorzata Rojek

Już jest nowa aplikacja od Meta! Czy nowa platforma stanie się konkurencją dla popularnego Twittera? Więcej na ten temat w dzisiejszym wpisie, sprawdź.

Co to takiego Threads?

To nowa aplikacja stworzona przez Meta, określana jako „kopia Twittera”, bowiem zarówno jej interfejs, jak i funkcjonalności do złudzenia mają przypominać te z serwisu Elona Muska. To jednak nie wszystko! Kolejne podobieństwo do znanego już serwisu ma stanowić limit znaków publikowanych treści. Aktualnie na Threads wynosi on 500 znaków na post, który może zawierać różnorodne treści, np. linki, zdjęcia oraz filmy. Odróżnieniu od Twittera nowa aplikacja będzie korzystać głównie z dostępności do kont użytkowników Instagrama. Można zatem powiedzieć, że stanowić będzie dodatek do popularnego już IG.

Jak skorzystać z Threads?

Aby móc dołączyć do społeczności Threads wystarczy zalogować się za pomocą swojego konta na Instagramie. Wówczas nazwa użytkownika zostanie automatycznie przeniesiona, a my będziemy mogli wybrać, czy chcemy obserwować te same konta co na IG czy odkrywać nowe. Póki co w Polsce nie ma jeszcze takiej możliwości. W związku z rygorystycznymi przepisami dotyczącymi RODO, aplikacja Threads nie została udostępniona jeszcze użytkownikom Europy.

Źródło: https://socialpress.pl/2023/07/meta-prezentuje-threads-czy-to-koniec-ery-twittera

Źródło:

www.internetmatters.org/pl/hub/news-blogs/what-is-threads-app-from-instagram/
socialpress.pl/2023/07/meta-prezentuje-threads-czy-to-koniec-ery-twittera