Wróć do listy


produktów

31.01.2024

Zwiększone zasady bezpieczeństwa dla nastolatków na Facebooku i Instagramie

Małgorzata Kowalska

Jesteś opiekunem nastolatka? Boisz się, że korzystanie z Facebook’a oraz Instagram’a może być dla niego niebezpieczne? W dzisiejszym wpisie przedstawimy kilka nowych funkcji, które mają ochronić młodzież w social mediach. Sprawdź!

W związku z faktem, że korzystanie z social mediów stało się niemal nieodzowną częścią życia przeciętnego nastolatka, Meta ogłosiła wprowadzenie całkiem nowych zabezpieczeń w swoich flagowych aplikacjach. Celem ma być zwiększona obrona młodzieży przed czyhającymi niebezpieczeństwami.

Kontrola treści:

Na podstawie współpracy z ekspertami ds. rozwoju nastolatków oraz psychologii i zdrowia psychicznego, Meta postanowiła wprowadzić kluczowe zmiany dotyczące publikowanych treści. Pod lupą znaleźć się mają materiały związane m.in. z:

  • samookaleczeniami,
  • zaburzeniami odżywiania,
  • myślami samobójczymi.

Maskowanie treści:

Prócz samej kontroli Meta planuje wprowadzić także automatyczne oraz ścisłe ustawienia kontroli treści dla młodzieży. Bardziej rygorystyczne ustawienia mają pomóc opiekunom w monitorowaniu doświadczeń swoich pociech.

Źródło: socialpress.pl

Ustawienia prywatności:

W aspiracji do zwiększenia bezpieczeństwa na swoich serwisach, Meta planuję również wysyłkę powiadomień bezpośrednio do nastolatków. Ów powiadomienia mają na celu zachęcić młodzież do systematycznej aktualizacji swoich ustawień oraz prywatności, które dostosują się do ich wieku, a co za tym idzie do treści, do jakich będą mieli dostęp.

Źródło: socialpress.pl

Zwiększone wsparcie dla osób potrzebujących pomocy:

Kolejnym krokiem – obranym przez zespół Meta – ma być dążenie do zapewnienia odpowiedniego wsparcia dla osób najbardziej potrzebujących. W tym celu „Kanadyjski Gigant” planuje udostępniać zasoby różnych organizacji eksperckich, tj. National Alliance on Mental Illness.

Co o tym sądzicie?

Źródło: socialpress.pl/2024/01/nowe-zabezpieczenia-na-instagramie-i-facebooku-dostosowane-do-wieku-nastolatkow