Wróć do listy


produktów

07.10.2020

3 zalety social mediów

Aleksandra Bartkowiak

Co musisz wiedzieć o social media?! 

Social media stale się rozwijają i nie zwalniają tempa a wszystko dzięki zaangażowaniu odbiorców, ponieważ bez tego czynnika istnienie mediów społecznościowych nie miałoby sensu! Co musisz wiedzieć o social mediach? Sprawdź w naszym artykule! 

 

Media społecznościowe to nie tylko Facebook! 

W sieci znajdziemy sporo definicji social media, jednak możemy przyjąć, że są to miejsca, za pomocą których użytkownicy mogą nawiązać interakcję. Warto pamiętać, że media społecznościowe to nie tylko Facebook. To również blogi, fora dyskusyjne czy platformy do udostępniania zdjęć.  

 

Social Media Katowice

 

CEL 

Początkowo główną misją mediów społecznościowych było umożliwienie nawiązania kontaktu, jednak z czasem ich cel całkowicie się zmienił, ponieważ stały się one idealnym miejscem do promocji biznesu. Od kilku lat przeróżne marki podbijają sieć swoimi profilami, które założyły na popularnych platformach i trzeba im przyznać, że dobrze na tym wyszły!  

 

ZALETY  

Przechodzimy do tytułu naszego wpisu. Jakie są zalety mediów społecznościowych? Sprawdź: 

  1. ZASIĘG – jeszcze nigdy żadne medium nie dawało nam takich możliwości zasięgowych jak media społecznościowe. 
  2. DOSTĘPNOŚĆ – social media są łatwe w obsłudze i przede wszystkim dostępne – potrzebujesz jedynie połączenia z siecią. 
  3. NATYCHMIASTOWOŚĆ – za pomocą social mediów publikujesz informacje od ręki – nie musisz na nic czekać. Wrzucasz post i gotowe! 

 

 

TOP OF THE TOP 

  1. Facebook – chyba nie ma osoby, która o nim nie słyszała. Jest gigantem społecznościowym – liczba jego użytkowników wynosi 2,45 mld osób!  
  2. Instagram – nie jest to żadną niespodzianką, że to właśnie Instagram pojawił się w tym zestawieniu. Podobnie jak w przypadku giganta również Instagram przekonał do siebie sporą część świata!  
  3. TikTok – platforma rozrywkowa, którą pokochały nastolatki 
  4. Pinterest – idealne miejsce do poszukiwania przeróżnych inspiracji
  5. Linkedin – serwis biznesowy, który cieszy się coraz większą popularnością 

 

Jak możecie zauważyć, świat social mediów ciągle się zmienia i co po chwile pojawiają się nowe aplikacje oraz platformy. Mamy jednak nadzieję, że udało nam się przybliżyć Wam ten temat. 

Jeśli potrzebujecie pomocy w prowadzeniu social mediów, to zachęcamy do kontaktu.