Wróć do listy


produktów

28.07.2020

5 błędów podczas prowadzenia social mediów

Aleksandra Bartkowiak

W trakcie prowadzenia mediów społecznościowych warto pamiętać o pewnych zasadach, których należy się trzymać. Zebraliśmy 5 najczęstszych błędów, które są popełniane podczas prowadzenia social mediów.  

1. Nieregularne publikacje 

Przygotowanie planu to POSTAWA prowadzenia fanpejdża! Czy wiesz, że ze względu na nieregularną aktywność tracisz zasięgi na swojej stronie?! Zadbaj więc o to, aby stworzyć harmonogram publikacji.  

 

2. Zły content 

Postaraj się tworzyć content odpowiedni do Twojej grupy docelowej. Utwórz posty, które zainteresują Twoich odbiorców. Przed publikacją treści zastanów się, czy są one ciekawe i zwrócą uwagę użytkowników.  

 

 

3. Obszerna treść  

Kolejnym błędem podczas publikacji postów na FB jest dodawanie zbyt obszernej treści. Pamiętaj, że użytkownicy nie lubią czytać rozbudowanych postów, ponieważ nie mają na to czasu. Publikacje muszą być krótkie i na temat!  

 

4. Brak odpowiedzi  

Częstym błędem jest również nieudzielanie odpowiedzi, które pojawiają się w aplikacji Messenger. Staraj się odpowiadać na bieżąco! Pamiętaj, że klientowi zależy na czasie!  

 

 

5. Brak reakcji 

Innym błędem jest brak reakcji pod postami. Bardzo często administratorzy stron nie odpowiadają na komentarze, które zostały zamieszczone przez użytkowników. Jeśli pojawi się negatywny komentarz, to postaraj się odpowiedzieć na niego w kulturalny sposób – nie rób dramy!  

 

Mamy nadzieję, że do tej pory nie popełniłeś żadnego błędu podczas prowadzenia social mediów. Jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz, jak rozwiązać jakiś problem, to zachęcamy do kontaktu z naszym biurem! 

Poniżej nasz film na ten temat. :)