Wróć do listy


produktów

28.07.2020

5 sposobów na zdobycie polubień na Facebooku

Aleksandra Bartkowiak

Nie od dziś wiadomo, że Facebook ucina zasięgi. Kiedyś bez problemu mogliśmy dotrzeć do naszych użytkowników. Teraz jest to niezwykle trudne, ponieważ FB robi wszystko, żeby płacić mu za polubienia. Czy jest jakiś sposób na zdobycie lajków? Odpowiedź znajdziecie poniżej!  

 

Sposób nr 1  

Twórz ciekawy content. Publikuj nie tylko posty ofertowe, ale również takie, w których przedstawisz swoją wiedzę na temat jakiejś dziedziny, która jest mocno powiązana z Twoją marką. W ten sposób zbudujesz pozycję eksperta.  

 

Sposób nr 2  

Zrób ankiety! Dzięki nim zwiększysz szanse na dotarcie do większego grona odbiorców. Przy okazji możesz poznać opinię użytkowników! 

 

Sposób nr 3 

Zachęć do głosowania emotikonami! Wykorzystaj ikony serduszka i lajka! W ten sposób zwiększasz prawdopodobieństwo wyświetlania Twojej strony na ekranie użytkownika. 

 

Sposób nr 4  

Daj znać na Facebook Stories, że został opublikowany najnowszy post! Uwierz nam, że użytkownicy chętnie tutaj zaglądają!   

 

Sposób nr 5 

Powyżej przedstawiliśmy bezpłatne działania. Czas na kampanie reklamowe! Do tego celu wykorzystaj menedżer firmy i wybierz kampanię, której celem będą polubienia pod postem. W ten sposób możesz skierować reklamę do Twoich użytkowników lub osób, które jeszcze nie polubiły Twojego fanpejdża. W tym przypadku warto zapoznać się z sugerowanymi wynikami, które podpowie Ci FB.  

 

To tylko kilka trików na zdobycie polubień. Oprócz publikacji takich postów musisz pamiętać o regularności. Stwórz harmonogram postów i postaraj się stworzyć plan publikacji. Powodzenia! 


Poniżej nasz film na ten temat. :)