Wróć do listy


produktów

17.05.2023

Bluesky zamiast Twittera? Konkurencyjna platforma już dostępna na Androida.

Małgorzata Rojek

Szukasz alternatywy dla Twittera? Jest na to rozwiązanie! Bowiem na Androida pojawiła się całkiem nowa aplikacja. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie.

Czym jest Bluesky Social?

To nowa aplikacja, która w najbliższym czasie może okazać się konkurencją dla popularnego „ćwierkacza”. Zacznijmy jednak od początku… skąd się wziął Bluesky? Bluesky Social to poniekąd odpowiedź byłego dyrektora generalnego Twittera na postępującą dezinformację i coraz częstsze nadużycia w mediach społecznościowych. Jak twierdzą sami twórcy, nowa aplikacja ma zapewnić twórcom niezależność platform, użytkownikom – wybór w ich doświadczeniach, a programistom – swobodę tworzenia. Głównym zatem założeniem platformy ma być rozwój i promowanie technologii, a także promowanie zdrowych konwersacji i przekazanie internautom większej możliwości ingerencji w tworzenie zasad platformy.

Źródło: spidersweb.pl

Co więcej…

Póki co aplikacja jest jeszcze w fazie testów. To dość świeży projekt, który dopiero został wypuszczony w wersji beta i to jedynie dla zaproszonych użytkowników. Mimo to cieszy się ogromną popularnością. Obecnie społeczność liczy około 25 tysięcy użytkowników z całego świata, a ich liczba stale rośnie. Aby móc do niej dołączyć należy wpierw uzyskać dostęp poprzez zapisanie się do listy oczekujących lub otrzymać zaproszenia od znajomego, który ma już dostęp do platformy.

Źródło: socialpress.pl

Aktualnie aplikacja nie wyróżnia się specjalnie pod względem interfejsu, który nieco przypomina konkurencyjnego Twittera. Platforma oferuje także podobne funkcje, tj: możliwość „lajkowania”, komentowania i „repostowania”.

A Wy co o niej sądzicie? Korzystacie?

Źródło:
socialpress.pl/2023/04/bluesky-zamiast-twittera-nowa-platforma-trafila-na-androida
spidersweb.pl/2023/04/bluesky-social-alternatywa-dla-twittera-na-andorid-ios.html