Wróć do listy


produktów

22.01.2021

Co to jest Pinterest?

Małgorzata Rojek

Nie chcesz tracić czasu na żmudne poszukiwanie obrazów w sieci, które już kiedyś Cię zainspirowały? Nie masz już miejsca na dysku aby je zapisać? Z pomocą przychodzi Ci Pinterest. Co to takiego i jak działa? Sprawdź!

Serwis społecznościowy Pinterest w ogólnym ujęciu jest to narzędzie w postaci serwisu umożliwiającego przechowywanie jak również wyszukiwanie i zbieranie materiałów graficznych lub multimedialnych. Dzięki temu użytkownicy mają możliwość magazynowania udostępnionych na różnych portalach społecznościowych obrazów czy filmów, które zachęcają do kreatywności oraz pobudzają ich wyobraźnie. Zatem jak sama nazwa wskazuje Pinterest (pin -przypinać oraz interest – zainteresowania) stanowi wirtualny magazyn pełen inspiracji, pomysłów a nawet przepisów zebranych w jednym miejscu!

Jak działa?

Pinterest działa niczym wirtualna tablica, do której możemy w dowolny przez nas sposób „przypiąć” lub „odpiąć” interesujące nas materiały – w tym również prowadzące do nich linki. W celu zgromadzenia swojej kolekcji użytkownicy mogą stworzyć około 500 tablic. Stworzoną przez nas tablicę możemy samodzielnie edytować, czyli między innymi zmienić jej nazwę, kategorię oraz status. Każda tablica jest w stanie pomieścić maksymalnie do 100 tysiąca tak zwanych pinów, które możemy dowolnie rozmieszczać.


(Źródło: https://szybkielajki.pl/pinterest-co-to-jest-poradnik/)

Pinterest to nie tylko wirtualny magazyn ale też wyszukiwarka, która działa na zasadzie serwisu Google. Za pomocą odpowiedniego słowa klucza jesteśmy w stanie odnaleźć interesujące nas oraz powiązane ze sobą materiały. Według twórców taki system ma na celu ułatwienie użytkownikom segregacji a następnie przejrzenia zmagazynowanych pinów.

Co to są Piny?

Piny to nic innego jak zebrane przez nas materiały wizualne oraz prowadzące do nich linki.
Piny możemy umieszczać na stworzonych przez nas tablicach, a następnie przypisać je do odpowiedniej kategorii, nadać lub zmienić nazwę a nawet dodać różnego rodzaju # (hashtagi). Zamieszone przez nas piny możemy również udostępniać innym użytkownikom a także obserwować je na tablicach wybranych osób.


Podsumowując

Pinteres
to nieskończone źródło inspiracji, które swoim użytkownikom pozwala między innymi na:

– zapisywanie materiałów – w tym również pinów innych użytkowników – na stworzonych przez nas tablicach,
– dzielenie się swoimi pinami z innymi – np. poprzez wysłanie e-maila lub udostępnienie swojej kolekcji na innych portalach społecznościowych,
– udostępnianie własnych materiałów oraz dzielenie się pinami innych osób,
– komentowanie udostępnionych na stronie materiałów,
– darmowe założenie i prowadzenie konta.

Poniżej nasz film na ten temat. :)


Chcesz założyć firmowe konto na Pinterest? Koniecznie przeczytaj zatem nasz kolejny artykuł. Zapraszamy!


Źródło:

e-pasje.pl/pinterest-co-to-jest/
szybkielajki.pl/pinterest-co-to-jest-poradnik/