Wróć do listy


produktów

19.03.2021

Co to jest Twitter?

Małgorzata Rojek

Co symbolizuje biały ptaszek na niebieskim tle? Czym jest Twitter i na czym polega jego obsługa? Dowiecie się tego z poniższego artykułu. Zapraszam :)

 

Twitter to amerykański serwis społecznościowy, który swoje działanie opiera w szczególności na wymianie tak zwanych tweetów, czyli krótkich wiadomości tekstowych. Serwis ten powstał w 2006 roku i w odróżnieniu od innych znanych nam już portali społecznościowych nie skupia się wyłącznie na aspekcie społecznym. Jego elementarnym zadaniem jest nie tylko wymiana opinii między użytkownikami ale też przekazywanie informacji w formie dziennika internetowego. Dlatego też często przez swoich użytkowników nazywany jest serwisem informacyjnym lub mikroblogiem. Zresztą już nazwa tweet może nam wiele powiedzieć o samym charakterze portalu. Słowo tweet z angielskiego oznacza nic innego jak „ćwierkać.” Nic więc dziwnego, że logo Twittera zawiera właśnie ptaka. Można zatem powiedzieć, że potoczne stosowane sformułowanie „ptaszki mi doniosły” nabiera tu większego znaczenia.

Różnice między Twitterem a innymi serwisami społecznościowymi:

– Podstawową różnicą jest brak nacisku na społeczny aspekt portalu. W odróżnieniu od popularnego Facebooka, na Twitterze nie szukamy ani nie gromadzimy znajomych oraz przyjaciół lecz obserwatorów.
– Dowolność w followaniu. To kogo obserwujemy i chcemy obserwować zależy od nas.

– Brak lub znaczne ograniczenie Edge Ranku. Publikowane tweety z reguły uporządkowane są chronologicznie. Użytkownicy na głównej stronie mogą zobaczyć wszystkie aktualne tweety z obserwowanych kont.
– Ograniczenie w ilości znaków. Publikowane przez nas tweety jeszcze do niedawna nie mogły przekraczać liczby 140 znaków. Obecnie limit ten wynosi 280 znaków na jednego tweeta.
– Brak bezpośredniego komunikatora internetowego.
– Możliwość korzystania z mikroblogowania.
– Profile użytkowników nie zawierają albumów ze zdjęciami.
– Nie można tworzyć grup zamkniętych.
– Brak dodatkowych aplikacji, gier oraz quizów.

Podsumowując

Twitter to serwis dzięki któremu użytkownicy mogą rozmawiać o najważniejszych oraz najbardziej aktualnych wydarzeniach ze świata. Tweety mogą poruszać najróżniejszą tematykę – począwszy od zdobytego gola aż do wymiany opinii na temat wydarzeń politycznych w kraju. To my decydujemy co nas interesuje i kogo warto obserwować. Z Twittera może skorzystać każdy. Najbardziej aktywną grupę stanowią politycy, sportowcy, a także inne gwiazdy mass mediów oraz popularne marki firm.

Poniżej nasz film na ten temat. :)

Źródło:
spidersweb.pl/2014/08/twitter-kompletny-przewodnik.html
www.whitepress.pl/baza-wiedzy/245/twitter-co-to-jest-jak-twitter-radzi-sobie-w-polsce
antyweb.pl/co-to-jest-twitter/
pl.gadget-info.com/difference-between-facebook
socialpress.pl/2015/03/co-wyroznia-twittera