Wróć do listy


produktów

01.03.2023

Czym zaskoczy nas Twitter w 2023 roku?

Małgorzata Rojek

Zwykle słowa „nowy rok, nowy/a ja” możemy usłyszeć od ludzi z postanowieniami noworocznymi, tym razem do zmian przymierza się Twitter. Co zatem planuje na nowy rok?


Szybsze promowanie postów:

Wedle zapowiedzi opcja ta ma pozwolić na dotarcie do danej grupy docelowej przy wykorzystaniu tylko kilku podstawowych informacji na jej temat. Ma to usprawnić oraz przyśpieszyć proces promowania wpisów, bez konieczności uruchamiania dodatkowych narzędzi, a co za tym idzie – tworzenia całej kampanii reklamowej. Co więcej, Twitter zapowiedział też możliwość doboru celu oraz czasu trwania promowania, w zależności od przeznaczonej przez nas kwoty.

Zaktualizowana wyszukiwarka:

Kolejną nowością, nad którą pracuje Twitter ma być opcja pozwalająca na zaawansowane wyszukiwanie wpisów. Nowa wyszukiwarka ma między innymi uwzględniać filtry tj. hashtagi, daty publikacji czy liczbę polubień oraz retweetów.

Coś więcej niż „serduszko”, czyli nowe reakcje pod tweetami:

O tej aktualizacji mogliśmy czytać już jakiś czas temu. Obecnie Twitter cały czas pracuje nad rozszerzeniem wachlarza swoich reakcji, które użytkownicy mogliby stosować w odpowiedzi na wpisy/tweety innych osób. Na ten moment nie wiemy, kiedy i ile nowych reakcji pojawi się na serwisie. Możemy mieć tylko prognozować, że podobnie jak w przypadku innych serwisów społecznościowych będzie to ok. sześciu możliwości.

Wszystkie przedstawione powyżej nowości są aktualnie w fazie testów. Miejmy zatem nadzieję, że już niedługo będą one ogólnodostępne dla wszystkich.Źródło:

aspirate.pl/social-media/twitter-testuje-szybkie-promowanie-wpisow/
aspirate.pl/social-media/twitter-dopracowuje-zaawansowane-wyszukiwanie-mobilne/
aspirate.pl/social-media/elon-musk-zapowiada-reakcje-na-tweety/