Wróć do listy


produktów

26.03.2021

Darmowe funkcje na Instagramie – 3 przykłady

Aleksandra Bartkowiak

Podobnie, jak w przypadku Facebooka również na Instagramie można korzystać z darmowych funkcji, które pomagają w utrzymywaniu zaangażowania i prowadzeniu profilu. W jaki sposób można je wykorzystać oraz na co warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury!

 

 

Darmowe funkcje na Instagramie, które warto znać!

 

Newsfeed – czyli główna “tablica”, na którą można wrzucać filmy i zdjęcia. To główny strumień wszystkich publikacji, jakie pojawiają się w tym medium. Podczas publikacji materiałów w tym miejscu sprawdź, czy pasują one do reszty. Oprócz tego koniecznie dołącz hashtagi i krótki opis, aby użytkownik mógł zapoznać się z treścią. Publikacja zdjęcia lub filmu w tym miejscu jest całkowicie bezpłatna.

WSKAZÓWKA: Zajrzyj do statystyk i sprawdź, kiedy Twoi odbiorcy są najbardziej aktywni. Dzięki temu zwiększysz szansę na uzyskanie sporego zasięgu organicznego.

 

Stories – w tym miejscu dużo się dzieje! Relacje stały się najpopularniejszą funkcją Instagrama, ponieważ użytkownicy strasznie polubili taką formę publikacji treści. Co więcej, w tym miejscu stale pojawiają się nowe dodatki, dzięki temu twórcy mogą urozmaicać swoje relacje.

 

IGTV – miejsce przeznaczone do publikacji dłuższych wideo, dzięki temu można nawiązać jeszcze bliższy kontakt z widzami.

 

 

Jak widzisz, Instagram daje ogrom możliwości. Ważne jest to, aby wszystkie publikacje były przemyślane i spójne z całym wizerunkiem Twojej marki. Oprócz tego staraj się zaglądać do statystyk i sprawdzać, kiedy Twoi odbiorcy są dostępni. Pamiętaj również o tym, aby wykorzystywać różne formaty, które będą angażowały odbiorców np. zadaj pytanie na Stories, poproś o udzielenie odpowiedzi pod najnowszym postem. Musisz pamiętać, że social media opierają się na budowaniu relacji, dlatego w trakcie opracowywania strategii zastanów się, w jaki sposób możesz zachęcić do udziału swoją widownię.