Aleksandra Bartkowiak
Aleksandra
Bartkowiak

Fenomen aplikacji TikTok

Aplikacja TikTok (daw. Musical.ly) to ulubiona platforma nastolatków. Na czym polega jej fenomen? Do czego służy? Co można tam znaleźć? Odpowiedź znajdziecie w naszym wpisie! 

TikTok  – Co to? 

Platforma rozrywkowa, za pomocą której użytkownicy mogą nagrywać krótkie filmiki, w których wygłupiają się i tańczą zgodnie z rytmem.   

W 2018 roku chińska firma ByteDance przejęła platformę Musical.ly, na której użytkownicy dodawali 15 – sekundowe filmiki. Od tej chwili grono użytkowników platformy stale się powiększa.  

Na stronie https://www.tiktok.com/about?lang=pl możemy przeczytać o misji platformy, która brzmi następująco: Misją TikTok jest, by użytkownicy naszej społeczności mogli dzielić się wyobraźnią, wiedzą i chwilami, które są dla nich ważne — z każdego miejsca na świecie. Nasza platforma to miejsce, w którym każdy może wyrazić swe siły twórcze w filmach, dając widzom autentyczną, inspirującą radość. 

Użytkownicy TikTok’a 

Z dostępnych źródeł wynika, że są to osoby zamieszkujące wsie lub małe miasteczka w wieku od 13 do 15 roku życia*.  

Do czego służy? 

Użytkownicy dodają przeróżne filtry i efekty, aby urozmaicić swoje wideo. Każdy filmik, który zostaje opublikowany na platformie, można skomentować oraz polubić.   

Reklamy 

Tik Tok to kolejne miejsce do promocji i reklamy różnych marek. Oprócz reklamy wideo, firmy chętnie wysyłają swoje produkty do popularnych użytkowników.  

Fenomen 

Wydawałoby się, że nie ma już miejsca na kolejną platformę społecznościową, a jednak! TikTok zrewolucjonizował świat social mediów, dzięki temu nastolatkowie odnaleźli dla siebie idealne miejsce w sieci. Facebook zaczyna odchodzić w zapomnienie szczególnie wśród bardzo młodych ludzi, w wyniku czego TikTok przejmuje prowadzenie. Kolejnym czynnikiem, który prawdopodobnie nakłonił użytkowników do skorzystania z tego miejsca, jest format publikacji. Nie od dziś wiadomo, że Wideo w sieci odgrywa kluczową rolę, dzięki temu użytkownicy pokochali tę platformę jeszcze bardziej! 

Poniżej nasz film na ten temat. :)

*źródło

5/5 - (90 votes)