Wróć do listy


produktów

12.03.2020

Fenomen aplikacji TikTok

Aleksandra Bartkowiak

Aplikacja TikTok (daw. Musical.ly) to ulubiona platforma nastolatków. Na czym polega jej fenomen? Do czego służy? Co można tam znaleźć? Odpowiedź znajdziecie w naszym wpisie! 

TikTok  – Co to? 

Platforma rozrywkowa, za pomocą której użytkownicy mogą nagrywać krótkie filmiki, w których wygłupiają się i tańczą zgodnie z rytmem.   

W 2018 roku chińska firma ByteDance przejęła platformę Musical.ly, na której użytkownicy dodawali 15 – sekundowe filmiki. Od tej chwili grono użytkowników platformy stale się powiększa.  

Na stronie https://www.tiktok.com/about?lang=pl możemy przeczytać o misji platformy, która brzmi następująco: Misją TikTok jest, by użytkownicy naszej społeczności mogli dzielić się wyobraźnią, wiedzą i chwilami, które są dla nich ważne — z każdego miejsca na świecie. Nasza platforma to miejsce, w którym każdy może wyrazić swe siły twórcze w filmach, dając widzom autentyczną, inspirującą radość. 

Użytkownicy TikTok’a 

Z dostępnych źródeł wynika, że są to osoby zamieszkujące wsie lub małe miasteczka w wieku od 13 do 15 roku życia*.  

Do czego służy? 

Użytkownicy dodają przeróżne filtry i efekty, aby urozmaicić swoje wideo. Każdy filmik, który zostaje opublikowany na platformie, można skomentować oraz polubić.   

Reklamy 

Tik Tok to kolejne miejsce do promocji i reklamy różnych marek. Oprócz reklamy wideo, firmy chętnie wysyłają swoje produkty do popularnych użytkowników.  

Fenomen 

Wydawałoby się, że nie ma już miejsca na kolejną platformę społecznościową, a jednak! TikTok zrewolucjonizował świat social mediów, dzięki temu nastolatkowie odnaleźli dla siebie idealne miejsce w sieci. Facebook zaczyna odchodzić w zapomnienie szczególnie wśród bardzo młodych ludzi, w wyniku czego TikTok przejmuje prowadzenie. Kolejnym czynnikiem, który prawdopodobnie nakłonił użytkowników do skorzystania z tego miejsca, jest format publikacji. Nie od dziś wiadomo, że Wideo w sieci odgrywa kluczową rolę, dzięki temu użytkownicy pokochali tę platformę jeszcze bardziej! 

Poniżej nasz film na ten temat. :)

*źródło