Wróć do listy


produktów

08.01.2021

Gboard Emoji Kitchen

Małgorzata Kowalska

Chcesz wyrazić siebie, ale nie możesz znaleźć odpowiedniej – w pełni oddającej Twoje uczucia emoji? Jest na to rozwiązanie! Stwórz ją za pomocą Gboard Emoji Kitchen! Tak, ten nowy system kreowania emoji pozwoli Ci na samodzielne miksowanie emotikon. Jak zatem stworzyć swoją własną emotikonę? Sprawdź!

Jakiś czas temu Google postanowił wypuścić na system Andrioid kolejną wersję klawiatury
Gboard, a w niej nową funkcję „Emoji Kitchen”. Od teraz niczym kucharz możemy popuścić wodze fantazji i przyrządzić nowe emotikony. Wykorzystać do tego możemy np. swoje ulubione emoji, składników bowiem do wyboru jest naprawdę sporo. Dzięki możliwości miksowania emotikon możemy stworzyć cały wachlarz nowych, niestandardowych naklejek, które jeszcze lepiej niż dotychczas pomogą nam wyrazić siebie.

Jak stworzyć nową emoji?

To prostsze niż się wydaje! Wystarczy tylko wybrać za pomocą klawiatury dowolną emotikonę, a naszym oczom ukaże się lista proponowanych już naklejek z danej serii. Natomiast jeśli chcemy sami zabawić się w kreowanie nowych emoji – niczym doktor Frankenstein swojego potwora – powinniśmy wybrać dwie takie same lub różne emotikony, które po zmiksowaniu będzie można wykorzystać jako naklejkę.


(Źródło: https://mobirank.pl/2020/02/16/gboard-emoji-kitchen-pozwala-laczyc-i-tworzyc-nowe-emoty/)

Oczywiście nie wszystkie emotikony można dowolnie miksować. Jak twierdzi Google emotikon nie łączy żaden specjalny algorytm. Aktualnie wszystkie dostępne obecnie odmiany stworzone są przez projektantów, którzy już wcześniej stworzyli listę możliwych kombinacji.


(Źródło: https://mobirank.pl/2020/02/16/gboard-emoji-kitchen-pozwala-laczyc-i-tworzyc-nowe-emoty/)

Co więcej, nowe emoji występują tylko w formie naklejek – co oznacza, że nie możemy ich wykorzystać bezpośrednio w tekście. Wykreowane przez nas naklejki można natomiast wykorzystywać w obsługujących je aplikacjach takich jak Messenger czy Snapchat, a także WhatsApp, Gmail, itp.

Przepisów na emotikony może być zatem naprawdę wiele. Mimo kilku ograniczeń z pewnością wielu internautów ucieszy możliwość kreowania własnych emoji. Mnie osobiście nowa funkcja bardzo się podoba i sprawia wiele frajdy – a Wam jak się podoba? Czy poznaliście już wszystkie możliwe kombinacje?

 

Źródło:
mobirank.pl/2020/02/16/gboard-emoji-kitchen-pozwala-laczyc-i-tworzyc-nowe-emoty/
komorkomania.pl/38448,emoji-kitchen-to-sposob-google-na-miksowanie-emotikonek