Wróć do listy


produktów

26.04.2023

Generator stories al, czyli nowa funkcja w Facebook.

Małgorzata Rojek

Chcesz zaangażować swoich odbiorców, ale nie masz pomysłu ani czasu na regularne tworzenie relacji? Jest na to rozwiązanie! Facebook testuję nową funkcję, która ułatwi Ci to zadanie. O co dokładnie chodzi? Sprawdź poniższy wpis.

Stories, które same się tworzą? Tak, zgadza się, niedługo będzie to możliwe. Albowiem wedle najnowszych doniesień Facebook aktualnie jest w fazie testów nowej funkcji, która ma być całkowicie oparta na technologii sztucznej inteligencji. Celem nowej opcji ma być automatyczne generowanie stories na podstawie udostępnionych przez użytkowników treści.

Jak to będzie wyglądało w praktyce?

Advanced Stories, czyli nowa funkcja Facebooka będzie generowała stories na podstawie analizy udostępnionych wcześniej przez użytkowników zdjęć oraz materiałów wideo. Stosowane w najnowszej funkcji algorytmy będą łączyć ze sobą kilka znaczących elementów, tj. obecność osób, zwierząt oraz lokalizacji, aby następie dopasować je ze sobą tematycznie. Wszystko bowiem zależeć ma od tego, co znajduję się na naszym profilu. Dzięki nowej opcji będziemy mogli np. pochwalić się ostatnią wycieczką lub ukochanym czworonogiem.

Proponowana funkcja otwiera zatem nowe możliwości i to nie tylko osób prowadzących profile prywatne, ale także dla firm chcących się w ten sposób reklamować. A Wy co o tym sądzicie?

Źródło:
socialpress.pl/2023/04/facebook-testuje-nowa-funkcje-tworz-perfekcyjne-stories-dzieki-technologii-ai