Wróć do listy


produktów

23.11.2021

Google maps – czy warto się w nim wyświetlać?

Emilia Raźniak

Specjalista ds. social media

Zastanawiasz się czy dodać wizytówkę swojej firmy w google maps? Szukasz darmowej możliwości reklamy swojej marki? Zapoznaj się z poniższym artykułem i przekonaj się ile może zdziałać Twoja wizytówka!

Czym jest wizytówka w google maps i czy warto ją mieć?

Wizytówka na mapach google to możliwość wyszukania Twojej firmy przez klientów, którzy szukają danej usługi bądź sklepu w aktualnej okolicy. Posiadanie jej powoduje, zwiększenie rozpoznawalności marki oraz podwyższenie wiarygodności, gdy klienci dodają swoje opinie. Stworzenie oraz aktualizowanie jest darmowe. Wizytówka daje możliwość poinformowania odbiorców o adresie strony www, godzinach i dniach otwarcia i o wszelkich innych informacjach, potrzebnych Twojemu klientowi.

Jak stworzyć wizytówkę?
Aby móc dodać wizytówkę w mapach google należy najpierw założyć konto w Google Moja Firma, uzupełniając wszystkie potrzebne elementu w formularzu. Aby zweryfikować firmę należy wpisać otrzymany kod weryfikacyjny, który powinien został wysłany na podany adres.

Co daje posiadanie wizytówki?
Google Moja Firma to możliwość rozbudowania swojej pozycji na rynku w sposób darmowy. Stworzenie wizytówki daje możliwość dzielenia się opinią naszych klientów dotyczącą firmy, którą prowadzimy. Posiadanie sporej ilości pozytywnych komentarzy, daje firmie szanse na rozwój i zwiększa wiarygodność marki. Dzięki nim, jako właściciele, mamy również szansę dowiedzieć się jak nasze produkty bądź usługi odbierają nasi klienci.

Nadal nie jesteś przekonany do utworzenia i aktualizowania wizytówki swojej firmy w Google? Zastanów się w jaki sposób Ty poszukujesz informacji o firmie, z której usług chcesz skorzystać. Czy to nie jest właśnie wizytówka Google? Jeżeli potrzebujesz wsparcia w zakresie utworzenia i aktualizacji wizytówki, napisz do nas 😊


Poniżej nasz film na ten temat. :)