Wróć do listy


produktów

22.03.2023

Idea Pins – co to takiego?

Małgorzata Rojek


Stories na Facebooku czy na Instagramie chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jednak czy wiecie, że na Pinterest również możemy skorzystać z podobnej opcji? Więcej na ten temat w poniższym wpisie.

Relacje od Pinterest – czyli stories w nieco innym wydaniu.

Idea Pins to narzędzie, z którego możemy korzystać na Pinterest już od ponad półtora roku. Czym dokładnie jest? Jest to opcja umożliwiająca użytkownikom na publikowanie i edytowanie treści do 20 klatek lub – tak jak w przypadku stories np. na Facebooku – przesłania 60 sekundowego nagrania video. Jednakże w najbliższym czasie ma się to zmienić, bowiem Pinterest planuje wprowadzenie aż 5 minutowego video dla wszystkich swoich użytkowników!


Co więcej…

W przeciwieństwie do relacji na pozostałych serwisach, Idea Pins nie znikają po 24 godzinach. Poza możliwością dodania naklejek czy muzyki z bazy mamy możliwość stworzenia własnej narracji, czyli nagrania swojego głosu – co świetnie powinno sprawdzić się podczas korzystania z opcji tworzenia historii.

Źródło: newsroom.pinterest.com

Kolejną ciekawostką jest możliwość oznaczania twórców oraz wyszukiwania ich po tagach. Jest to zatem doskonała opcja pozwalająca użytkownikom na pokazanie szerszego kontekstu swoich projektów oraz dotarcia do znacznej większej ilości osób. A Wy co o tym sądzicie?Źródło:
socialpress.pl/2021/05/idea-pins-czyli-cos-wiecej-niz-stories-od-pinteresta
www.socialmediatoday.com/news/Pinterest-Adds-5-minute-video-in-Idea-Pins/642795/