Wróć do listy


produktów

12.03.2021

Jak przywrócić lub usunąć konto na Facebooku?

Małgorzata Kowalska

Ilu z Was chciałoby od czasu do czasu odpocząć od mediów społecznościowych – zrobić sobie małą przerwę? Czy zastanawialiście się zatem co się stanie jeżeli usuniecie swoje konto na Facebooku? Co jeżeli decyzja ta okaże się zbyt pochopna? Keep calm and read!

 

Jak przywrócić swoje konto na Facebook?

Zapewne każdemu zdarzyło się czasem podjąć niewłaściwą decyzję. Jak wtedy, gdy zdecydowaliście się na usunięcie konta na Facebooku i teraz tego żałujecie. Jest na to rada! Facebook wychodząc naprzeciw takim sytuacjom umożliwił swoim użytkownikom odzyskanie skasowanego wcześniej konta. Wszystko jednak zależy od tego, ile czasu upłynęło od momentu jego usunięcia. Zabieg ten można wykonać tylko w przeciągu 30 dni od daty skasowania profilu – po upływie tego terminu odzyskanie konta nie będzie już możliwe.

Proces odzyskiwania konta składa się z kilku prostych kroków – wystarczy, że za pomocą wcześniej aktywnego loginu i hasła zalogujemy się z powrotem na swoje konto. Następnie po otrzymaniu automatycznego komunikatu wybierzemy opcję anulacji/cofnięcia usunięcia konta. Czynność ta spowoduje jego całkowite przywrócenie. Jeżeli jednak nie zdążymy przywrócić konta w wyznaczonym czasie – wówczas zdecydowana większość naszych danych zostanie usunięta na zawsze. Dlaczego większość a nie wszystko? Jak piszę sam Facebook po upływie 90 dni kopia naszych danych może nadal być przechowywana w zapasowej pamięci serwisu. Powodem tego rozwiązania mogą być kwestie prawne lub te związane z naruszeniami regulaminu serwisu, a nawet sytuacje wynikające z powstania błędu w oprogramowaniu oraz katastrofy.

Jak usunąć konto na Facebooku?

Usunięcie konta może wiązać się z szeregiem drobnych niedogodności. Przede wszystkim usunięcie naszego Facebookowego profilu będzie się wiązało z stałą utratą dostępu do naszych danych. Z serwisu znikną również udostępnione wcześniej przez nas zdjęcia, filmy oraz posty. Ponadto utracimy dostęp do sparowanego z nim Messengera a tym samym przesłanych za jego pośrednictwem dotychczasowych wiadomości. Powinniśmy również pamiętać o pozostałych aplikacjach oraz portalach, do których logowaliśmy się tylko za pomocą konta Facebook. Aby nie narażać się na utratę możliwości dostępu do nich należy wcześniej w ich ustawieniach zmienić sposób logowania. Jeżeli jesteśmy zatem przekonani, że mimo wszystko chcemy pozbyć się naszego konta, mamy do wyboru aż dwie możliwości – stałą lub czasową.

1. Dezaktywacja – jest dobra w przypadku gdy nie chcemy całkowicie – czyli na stałe pozbywać się naszego Facebookowego konta. Opcja ta może je zatem tymczasowo zawiesić. Co to dla nas w praktyce oznacza?

  •  Przede wszystkim żaden z użytkowników nie będzie mógł obejrzeć naszego profilu. Natomiast znajomi nadal będą mogli zobaczyć nasze imię i nazwisko na swojej liście znajomych.
  •  Opublikowane przez nas posty, komentarze oraz wiadomości nadal będą mogły być widoczne dla niektórych użytkowników serwisu.
  •  Nadal będziemy mogli też wysyłać i odbierać wiadomości za pośrednictwem Messengera.
  •  Prócz dostępu do platformy Oculusa nadal będziemy mogli korzystać z funkcji bezpośredniego logowania się do innych aplikacji po przez serwis Facebook.

2. Całkowite usunięcie konta – to druga z proponowanych możliwości. Jeżeli jesteśmy całkowicie pewni, że chcemy na stałe usunąć nasze Facebookowe konto możemy to zrobić w kilku prostych krokach:

Po pierwsze powinniśmy zalogować się na konto, które mamy zamiar usunąć. Następnie w górnym prawym rogu ekranu przejść do „ustawień i prywatności” konta.
W drugim kroku należy przejść do zakładki o nazwie „Twoje informacje na Facebooku”, a następnie wybrać opcję „dezaktywacja i usuwanie.”
Ostatnim etapem jest wybranie interesującej nas opcji – czyli „usuń konto” lub „kontynuuj do dezaktywacji” – po czym wpisanie hasła i zatwierdzenie całej operacji.

 

Po wykonaniu tych czynności nasze konto zostanie usunięte lub czasowo zdezaktywowane. Wybór należy do Ciebie! Ja osobiście nigdy nie zdecydowałabym się na taki krok a Wy?

 

 

 

Źródło:
pl-pl.facebook.com/help/214376678584711
www.money.pl/gospodarka/jak-usunac-konto-na-facebooku-nie-zrobisz-tego-z-dnia-na-dzien-6530213368985729a.html
www.pcworld.pl/news/Facebook-jak-usunac-i-przywrocic-konto,424011.html