Wróć do listy


produktów

31.05.2023

Kiedy najlepiej publikować posty? Sprawdź nowy raport od Sprout Social.

Małgorzata Rojek

Poniedziałek rano czy piątek wieczorem? Kiedy najlepiej publikować posty w mediach społecznościowych? Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, co na ten temat pisze Sprout Social.

Jakiś czas temu Sprout Social opublikował coroczną listę najlepszych czasów na publikowanie postów w social media. Raport został oparty na analizie zaangażowania ok. 34 tys. użytkowników i został rozpisany dla głównych serwisów społecznościowych.Kiedy zatem publikować posty i jak klasyfikują się poszczególne portale społecznościowe? Sprawdźmy!

Facebook + Instagram:

Wedle opublikowanych statystyk, najlepszym czasem na publikowanie postów w 2023 roku są godzinny poranne oraz wczesnopopołudniowe, czyli średnio między 8:00 a godziną 14:00. Również dzień tygodnia ma tu swoje znaczenie, bowiem zdecydowanie dni powszednie wygrywają z weekendami. Wedle schematu zarówno na Facebooku, jak i Instagramie najgorszym dniem na publikacje postów stanowi niedziela.

Źródło: socialmediatoday.com
Źródło: socialmediatoday.com

LinkedIn:

Na LinkedInie zdecydowanie najlepiej wrzucać materiały we wtorki oraz środy, między godziną 10:00 a 12:00.

Twitter:

Tutaj również najlepszy czas na postowanie wypada w godzinach porannych, w dni powszednie. Jednak ze względu na charakter serwisu można powiedzieć, że schemat zaangażowania użytkowników wypada dość tu ogólnie.

Źródło: socialmediatoday.com

TikTok:

W przeciwieństwie do pozostałych portali społecznościowych, na Tiktoku lepiej wypadają godziny popołudniowe. Wedle statystyk od wtorku do czwartku, po 14:00 i przed 18:00 obserwuje się tu największe zaangażowanie.

Pinterest:

Podobnie jak w przypadku pozostałych portali społecznościowych również i tutaj weekendy nienależną do najlepszej pory na publikację postów. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się tu wtorki oraz czwartki między 13:00 a 15:00. Piątek to również dzień dużego zaangażowania, natomiast w niedziele i poniedziałki aktywność zdecydowanie jest tu mniejsza.

Źródło: socialmediatoday.com

Pełen raport możecie znaleźć tutaj: https://sproutsocial.com/insights/best-times-to-post-on-social-media/

A Wy co o tym sądzicie?

Źródło:
www.socialmediatoday.com/news/report-best-times-to-post-social-platforms-twitter-instagram-tiktok-facebook-pintrist-linkedin/650006/