Wróć do listy


produktów

05.04.2023

Limit dzienny na TikToku, czyli ograniczenia czasowe dla niepełnoletnich.

Małgorzata Rojek

Twoja pociecha jeszcze nie ma ukończonych 18 lat? Możesz zatem ograniczyć jej czas korzystania z TikToka. Więcej na ten temat w poniższym wpisie.

W związku z rosnącą popularnością TikToka, można również coraz częściej zauważyć niepokojący wzrost czasu, jaki młode pokolenia poświęcają na korzystanie z niego. Dlatego twórcy aplikacji, chcąc zadbać o równowagę pomiędzy życiem codziennym a korzystaniem ze serwisu, postanowili wprowadzić ograniczenia czasowe dla nieletnich.

Jak to wygląda w praktyce?

Narzędzie oferowane przez TikToka skierowane jest nie tylko do rodziców najmłodszych dzieci, ale również nastolatków poniżej 18 roku życia, które zdaniem swoich opiekunów spędzają za dużo czasu w social media. Od teraz na TikToku będzie można wprowadzić dzienny – 60 minutowy limit korzystania z aplikacji. Oznacza to, że po upływie określonego czasu zostanie ona automatycznie wyłączona. Natomiast na ekranie telefonu zostanie wyświetlone pole, w którym należało będzie wpisać hasło, aby móc ponownie z niej korzystać. Hasłem zaś dysponować będą rodzice, którzy sami będą decydować o tym, czy podać go pociechom w celu wydłużenia czasu korzystania z aplikacji czy też nie. Oczywiście proponowany limit dzienny będzie można zmienić, np. w zależności od dni tygodnia.

Dodatkowe możliwości.

Co więcej – dzięki nowemu narzędziu rodzice będą mogli również podejrzeć, jak często i ile czasu ich pociecha poświęca na przeglądaniu aplikacji, a także filtrować filmy oglądane przez podopiecznych za pomocą hashtagów oraz słów kluczowych.

Kolejną nowością dostępną w narzędziu jest ograniczenie wieczornych powiadomień. Mianowicie dla użytkowników poniżej 15 lat powiadomienia zostaną wyciszone po godzinie 21:00, zaś dla nieco starszych po 22:00.

Z pewnością wprowadzone udogodnienia przypadną rodzicom do gustu. A Wy co o tym sądzicie?Źródło:
slowopodlasia.pl/artykul/22790,tiktok-wprowadza-ograniczenia-jakie-zmiany-czekaja-uzytkownikow
nano.komputronik.pl/n/ograniczenia-na-tiktok-dzienny-limit-czasu/