chevron

Wróć do listy
produktów

05.04.2023

Limit dzienny na TikToku, czyli ograniczenia czasowe dla niepełnoletnich.

Małgorzata Rojek

Twoja pociecha jeszcze nie ma ukończonych 18 lat? Możesz zatem ograniczyć jej czas korzystania z TikToka. Więcej na ten temat w poniższym wpisie.

W związku z rosnącą popularnością TikToka, można również coraz częściej zauważyć niepokojący wzrost czasu, jaki młode pokolenia poświęcają na korzystanie z niego. Dlatego twórcy aplikacji, chcąc zadbać o równowagę pomiędzy życiem codziennym a korzystaniem ze serwisu, postanowili wprowadzić ograniczenia czasowe dla nieletnich.

Jak to wygląda w praktyce?

Narzędzie oferowane przez TikToka skierowane jest nie tylko do rodziców najmłodszych dzieci, ale również nastolatków poniżej 18 roku życia, które zdaniem swoich opiekunów spędzają za dużo czasu w social media. Od teraz na TikToku będzie można wprowadzić dzienny – 60 minutowy limit korzystania z aplikacji. Oznacza to, że po upływie określonego czasu zostanie ona automatycznie wyłączona. Natomiast na ekranie telefonu zostanie wyświetlone pole, w którym należało będzie wpisać hasło, aby móc ponownie z niej korzystać. Hasłem zaś dysponować będą rodzice, którzy sami będą decydować o tym, czy podać go pociechom w celu wydłużenia czasu korzystania z aplikacji czy też nie. Oczywiście proponowany limit dzienny będzie można zmienić, np. w zależności od dni tygodnia.

Dodatkowe możliwości.

Co więcej – dzięki nowemu narzędziu rodzice będą mogli również podejrzeć, jak często i ile czasu ich pociecha poświęca na przeglądaniu aplikacji, a także filtrować filmy oglądane przez podopiecznych za pomocą hashtagów oraz słów kluczowych.

Kolejną nowością dostępną w narzędziu jest ograniczenie wieczornych powiadomień. Mianowicie dla użytkowników poniżej 15 lat powiadomienia zostaną wyciszone po godzinie 21:00, zaś dla nieco starszych po 22:00.

Z pewnością wprowadzone udogodnienia przypadną rodzicom do gustu. A Wy co o tym sądzicie?Źródło:
slowopodlasia.pl/artykul/22790,tiktok-wprowadza-ograniczenia-jakie-zmiany-czekaja-uzytkownikow
nano.komputronik.pl/n/ograniczenia-na-tiktok-dzienny-limit-czasu/