Wróć do listy


produktów

19.07.2023

Limit treści na Twitterze.

Małgorzata Rojek

Twitter wprowadził tymczasowe limity odczytywanych treści. Co to oznacza dla jego użytkowników? Sprawdź!

Limit postów na Twitterze?

W minioną sobotę tj. 4 lipca 2023 r. na Twitterze doszło do małego zamieszania, bowiem na serwisie pojawił się komunikat o nietypowym błędzie. Wedle relacji użytkowników witryna nie była w stanie pobierać nowych tweetów. Prowodyrem zamieszania okazał się właściciel Elon Musk i jego zaskakująca decyzja. Główny udziałowiec Twittera zadecydował o tymczasowym ograniczeniu liczby wyświetlanych postów, które użytkownicy mogą przeczytać na serwisie. Wszystko to na potrzeby rozwiązania problemu ekstremalnego poziomu zbierania danych oraz manipulacji serwisem.

O co dokładnie chodzi?

Wedle Musk’a limity wyświetlania postów są lekarstwem przeciwko automatycznemu pobieraniu danych ze stron internetowych (data scraping). Jak bowiem twierdzi sam właściciel, jest to odpowiedź na „niezwykle agresywne” działania setek organizacji zbierających dane oraz masowe wykorzystywanie Twiettera przez m.in. firmy zajmujące się sztuczną inteligencją.

W jaki zatem sposób będą obecnie wyświetlane treści?

Z informacji podanych przez Elon’a Musk’a wynika, że użytkownicy będą mieli ograniczoną liczbę wyświetlanych postów każdego dnia.

– Zweryfikowane konta – limit 6 tys. tweetów.
– Nowe konta – limit 300 tweetów.
– Pozostałe konta – limit dziesięciu razy mniej niż w przypadku kont zweryfikowanych.

Źródło:
cyfrowa.rp.pl/globalne-interesy/art38687651-eksperci-krytykuja-muska-za-limity-na-twitterze-to-samobojczy-krok
www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1592043%2Ctwitter-wprowadza-tymczasowe-limity-odczytywania-postow.html