Wróć do listy


produktów

23.11.2020

Nowe reakcje na Facebooku

Małgorzata Rojek

Od kwietnia 2020 roku Facebook wprowadził nową, siódmą już z kolei reakcję, którą to możemy dowolnie zamieszczać pod wybranymi przez nas postami.

Zgadza się! Do grona reakcji tuż obok kciuka w górę czy serduszka dołączyła całkiem nowa emoji!

Swoją drogą to nie po raz pierwszy, kiedy serwis Facebook zdecydował się na wprowadzenie okolicznościowych reakcji. Do niedawna mogliśmy skorzystać z emotikony kwiatka, stworzonej specjalnie na Dzień Matki czy flagi okazującej wsparcie dla środowisk LGBT.

Fot. ikona fioletowego kwiatka na Dzień Matki (Źródło: https://pomorska.pl/fioletowy-kwiatek-facebook-testuje-nowa-emotke-co-oznacza-fioletowy-kwiatek-na-facebooku/ar/12081868)

Nowa emoji – „Trzymaj się

W odpowiedzi na pandemie Koronawirusa (COVID-19) Facebook wprowadził dla swoich użytkowników dodatkową emotikonę. Według samych twórców czas pandemii a co za tym idzie przymusowego ograniczenia kontaktów zarówno zawodowych, jak i tych osobistych przyczynił się do stworzenia kolejnej reakcji.

Oczywiście mowa tu o żółtej emoji przytulającej serce. „Trzymaj się” a dokładniej „care” z języka angielskiego ma stać się symbolem troski szczególnie dla tych, z którymi nie możemy spotkać się osobiście. Tym razem nowa reakcja ma na celu wyrażenie wsparcia bliskim znajomym. Jak również okazania solidarności ze wszystkimi użytkownikami Facebooka w okresie panującej pandemii.

Messenger a nowa reakcja?

Reakcja „trzymaj się,” w zależności od tego w jaki sposób korzystamy z serwisu wizualnie różni się od siebie. W aplikacji Messenger żółtą emotikonę zastąpiło fioletowe serduszko, z którego użytkownicy będą mogli skorzystać dopiero po uprzednim, ręcznym uruchomieniu.

Jak to zrobić?
Wystarczy jedynie dłużej przytrzymać palcem samą ikonę serduszka, a po chwili powinien pojawić się nam komunikat informujący o zmianie.

Nowe reakcje powinny być już dostępne dla wszystkich użytkowników Facebook oraz Messenger. Mnie osobiście pomysł z dodawaniem co jakiś czas okazjonalnych reakcji bardzo się podoba, a Wam?

https://spidersweb.pl/2020/04/nowe-reakcje-na-facebooku.html
https://tvn24.pl/ciekawostki/nowa-reakcja-na-facebooku-i-messengerze-przez-covid-19-4560564
https://tech.wp.pl/nowa-reakcja-na-facebooku-ma-wyrazac-wsparcie-dla-bliskich-ktorzy-sa-daleko-6506123995887233a?c=336&src01=f1e45