Wróć do listy


produktów

21.05.2020

6 zasad tworzenia fanpejdża na Facebook’u

Aleksandra Bartkowiak

Codziennie jesteśmy bombardowani różnymi fanpejdżami na Facebooku. Niektóre interesują nas bardziej,  inne mniej. Czy jest zatem jakiś sposób, aby nasza strona na FB przyciągała uwagę użytkowników? O czym pamiętać prowadząc fanpage? Sprawdź! 

 

INFORMACJE 

To podstawa waszego fanpage’a. W trakcie tworzenia strony zacznij od uzupełnienia istotnych informacji tzn.: numer telefonu, adres, krótkie info na temat tego, czym się zajmujesz itp. Swojego fanpage’a traktuj jak pewnego rodzaju wizytówkę – mini stronę internetową, za pomocą której zaprezentujesz swoją markę.  

 

SPÓJNE TREŚCI 

Kiedy uzupełnisz swoją stronę istotnymi informacjami, zacznij przygotowywać atrakcyjne treści, które będą spójne z Twoją identyfikacją wizualną. Zadbaj o to, by kreacja postów nawiązywała do kolorów Twojej marki.  

 

 

RODZAJ TREŚCI 

Staraj się Tworzyć angażujące posty, które zachęcą użytkowników do interakcji z Twoją stroną. Stwórz ankiety, głosowanie emotikonami i zadawaj pytania! Teraz kiedy #zostajemywdomu użytkownicy jeszcze chętniej udzielają się w takich postach!  

 

OPINIE 

Pokaż, że nie masz nic do ukrycia i działasz fair w stosunku do użytkowników. Świetną opcją na FB jest możliwość wystawiania opinii. Dzięki temu inni konsumenci, którzy są zainteresowani Twoją ofertą, mogą poznać opinię stałych klientów.  

 

 

REGULARNOŚĆ  

Najczęstszy błąd podczas prowadzenia strony na Facebook’u to nieregularne dodawanie postów. Jest to ogromny błąd, kiedy wrzucasz post raz na kilka tygodni. Czy wiesz, że przez to obniżasz swój zasięg?! Stwórz harmonogram publikacji postów. Poświęć chwilkę czasu i zaplanuj najbliższe tygodnie. Dzięki temu fani będą na bieżąco z Twoim profilem.  

 

AKTYWNOŚĆ 

Nie zapominaj o udzielaniu się pod komentarzami od Twoich użytkowników. Podziękuj im za komentarz, polub ich aktywność lub wstaw emotikonę!  

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Tobie, choć troszkę temat prowadzenia Facebooka. Jeśli masz jakieś wątpliwości i nie radzisz sobie z tym kanałem, to służymy pomocą. Napisz do nas maila lub zadzwoń! 

 

Poniżej nasz film na ten temat. :)