Wróć do listy


produktów

20.04.2021

Po co firmie Instagram? – 2 ważne powody

Aleksandra Bartkowiak

Gdybyśmy mieli wymienić platformę społecznościową, która w ostatnich latach budzi ogromne zainteresowanie, byłby to oczywiście Instagram. Podobnie, jak w przypadku Facebooka również tutaj marki zaczęły prowadzić własne profile.

Po co firmie instagram? Dlaczego warto również i tam warto prowadzić własne działania? Odpowiedź poniżej!

 

 

CEL

Za pomocą Instagrama możemy publikować zdjęcia oraz dodawać materiały w formie wideo. Początkowo było to miejsce do dzielenia się z użytkownikami fajnymi chwilami np. foto z wakacji czy spotkania, natomiast w ostatnich latach również marki zaczęły publikować swoje materiały.

FUNKCJE

  • edycja zdjęć
  • tworzenie kolaży
  • tworzenie Stories

Instagram kręci się wokół:

  • głównego kanału tzn. Newsfeeda
  • Stories – 24 – godzinne relacje
  • hashtagów – które opisują zdjęcia

Według danych z 2019 roku najliczniejszą grupę wiekową stanowią osoby od 18 do 24 lat.

Po co firmie Instagram?

Prowadzisz sklep? Sprzedajesz usługi? Załóż konto na Instagramie!

Musisz zdawać sobie sprawę, że era Facebooka niedługo się skończy, dlatego warto mieć jakąś alternatywę! Za pomocą tego medium możesz w ciekawy sposób zaprezentować swoje portfolio czy produkty, Pamiętaj, że teraz wszystko kręci się wokół wideo i zdjęć, dlatego nie bez powodu to miejsce cieszy się tak ogromną popularnością.

 

 

BUDOWANIE RELACJI

Ciągłe aktualizacje przyczyniają się do umacniania więzi z odbiorcami. Dzięki funkcjom takim  jak ankiety czy głosowanie możesz w ciekawy sposób zaangażować swoich odbiorców.

Jeśli chcesz pokazać swoje portfolio i budować społeczność, to koniecznie zacznij korzystać z tego medium! Uwierz nam, że warto poświęcić temu czas!