Wróć do listy


produktów

19.02.2021

Podcasty – co to takiego?

Małgorzata Rojek

Podcasty to jeden z najczęściej wybieranych trendów z 2020 roku, o czym pisaliśmy już w poprzednim artykule. Ale czy zastanawialiście się kiedyś nad tym czym właściwie są podcasty? Jeśli tak i chcielibyście się dowiedzieć czegoś na ich temat to zapraszam do lektury :)

 

Czym są podcasty?

Podcasty to inaczej forma dźwiękowej lub filmowej audycji publikowanej za pośrednictwem Internetu. Podcast publikowany jest w postaci serii składającej się z kilku odcinków. Taka audycja dostępna jest dla internautów przez cały czas, dzięki czemu można jej słuchać w dogodnym dla nas momencie. Tematyka podcastów może byś naprawdę różna. Podcaster czyli osoba, która prowadzi audycję – zwykle dzieli się z internautami swoją wiedzą na dany temat, często przy tym zapraszając do rozmowy również ekspertów z danej dziedziny.

Jak i gdzie można słuchać podcastów?

Co jest potrzebne do słuchania podcastów? Przede wszystkim czas i ulubione słuchawki :)
Podcastów możemy słuchać wszędzie i na różne sposoby – chociażby w domowym zaciszu. W takiej sytuacji możemy skorzystać z podcastów zapisanych przez nas na dysku lub znalezionych bezpośrednio na portalach typu Youtube. Innym – bardziej mobilnym sposobem na słuchanie podcastów jest ich pobranie prosto na androida. W tym przypadku warto wówczas skorzystać z aplikacji, np. iTunes/Podcasts czy Podcast Addict.


Czemu warto słuchać podcastów?

Po pierwsze, podcastów możemy słuchać niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy (wygodny i łatwy dostęp).
Po drugie, w trakcie słuchania audycji możemy wykonywać wiele innych czynności np. tj. jazda samochodem czy sprzątanie mieszkania. Można więc zatem powiedzieć, że podczas słuchania podcastów nie marnujemy czasu – wręcz wykorzystujemy go w 100%. Świetnie sprawdzają się też w „zabijaniu” nudy ;)
Po trzecie, dzięki podcastom jesteśmy w stanie zdobyć praktycznie za darmo użyteczną i cenną wiedzę. Za ich pomocą możemy uczyć się np. języków obcych.
Po czwarte, są świetnym sposobem na poprawę humoru i dobry początek dnia :)

Podsumowując – jest wiele sposobów słuchania podcastów oraz aplikacji służących do tego celu. Równie dużo jest też przyczyn sięgania po podcasty i jeszcze więcej korzyści wynikających z ich słuchania. Zatem jeżeli macie odrobinę czasu i chcielibyście spróbować – serdecznie zachęcam Was do skorzystania z tej opcji :)

Poniżej nasz film na ten temat. :)

 

Źródło:
www.marzeniawcele.pl/co-to-podcasty/
www.marzeniawcele.pl/podcast-dlaczego-warto-sluchac/
www.godmother.pl/co-to-jest-podcast-i-jak-tego-sluchac/
geekwork.pl/co-to-podcast/