Wróć do listy


produktów

12.04.2022

7 błędów na Facebooku, na które musisz uważać!

Kinga Kondracka

Social Media Manager

W dzisiejszych czasach działanie na Facebooku to dla wielu firmy obowiązek. Jest to idealny sposób nie tylko na zdobycie nowych klientów, ale także na zbudowanie pozytywnego wizerunku i budowanie więzi z obecnymi już klientami. Zaczynając działania na Facebooku warto jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które mogą mieć wpływ na postrzeganie Twojej marki. Aby pomóc Ci w pierwszych etapach działania na firmowym koncie przedstawiamy 7 błędów na Facebooku, które powinieneś unikać. 

  1. Nieodpowiednie materiały graficzne oraz sama nazwa fanpage.

Pierwszym podstawowym etapem podczas zakładania firmowego profilu jest uzupełnienie nazwy. Pamiętaj, że nazwa fanpage powinna być prosta i łatwa do wyszukania. Bardzo istotne są również materiały graficzne takie jak logo czy cover photo z którymi klient ma styczność zaraz po wejściu na nasz profil. Wybór nieodpowiednich kreacji może wywołać u odbiorcy poczucie nieprofesjonalizmu i złego postrzegania naszej firmy. 

  1. Nieuzupełniony profil.

Brak danych kontaktowych czy strony www to ogromny błąd na Twoim fanpage’u! Postaw się w roli klienta – jesteś zainteresowany kupnem produktu dzięki postowi, ale… brak strony i danych kontaktowych. Co robisz? Rezygnujesz z zakupu, ponieważ nie chce Ci się szukać strony. Pamiętaj, że odbiorcy, kiedy muszą się wysilić i bardziej zaangażować po prostu rezygnują i pójdą do konkurencji, która ułatwiła im cały proces zakupu.

  1. Brak interakcji z klientami.

Budowanie więzi z klientami wymaga Twojego zaangażowania. Nie pozostawiaj komentarzy i wiadomości od swoich odbiorców bez odpowiedzi! Postaraj się, aby osoby, które angażują się na Twoim profilu czuły się docenione. 

  1. Profil oparty tylko na zdjęciach z Internetu.

Nie bazuj tylko na zdjęciach z Internetu – warto pokazać swój produkt, usługę czy po prostu swoją twarz! Zadbaj o przygotowanie własnych grafik oraz zdjęć. 

  1. Niespójność.

Przy tworzeniu grafiki do postów pamiętaj o spójności! Twoje postu powinny być przemyślane a ich kreacje ze sobą spójne. Postaw na szablony postów o jednakowej kolorystyce i stylu. Idealnym narzędziem, które może Ci się przydać na początkowych etapach prowadzenia profilu w mediach społecznościowych jest Canva czy Crello, gdzie za darmo będziesz mógł stworzyć uniwersalny szablon ze swoim logo. 

  1. Brak harmonogramu. 

Ilość oraz czas dodawanych postów ma duże znaczenie. Warto postarać się, aby posty na naszym fanpage’u wychodziły regularnie (np. 2 razy w tygodniu lub codziennie). Zadbaj o to, aby Twoi fani wiedzieli o aktualnych promocjach, ofercie czy po prostu daj im trochę ciekawostek lub tipów.

  1. Brak dodatkowych działań płatnych.

Bardzo częstym błędem zwłaszcza, gdy firma jest mało znana i dopiero zaczyna działać w branży, jest zrezygnowanie z kampanii reklamowych na Facebooku. Facebook oraz Instagram nieustannie ucinają zasięgi organiczne (bezpłatne), dlatego dotarcie do nowych klientów bez dodatkowego wkładu finansowego na promocję jest bardzo trudne. Pamiętaj, że na promocję swojego fanpage nie musisz od razu przeznaczać kilku tysięcy! Jeśli działasz lokalnie możesz postawić na mniejszy budżet, który również pozwoli Ci dotrzeć do potencjalnie zainteresowanych konsumentów. 

Chcesz zacząć działać w social mediach, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Jesteśmy agencją social media, która chętnie zajmie się Twoimi mediami społecznościowymi i  rozpromuje Twoją markę wśród jej odbiorców. Przygotujemy odpowiednie treści do postów oraz kreację, która będzie przyciągała uwagę.