Wróć do listy


produktów

15.03.2023

Punkty karne na TikToku?

Małgorzata Rojek


Tiktok zaostrza kary dla użytkowników nagminnie łamiących regulamin. Na czym opierać się będzie nowa polityka serwisu? Sprawdź!

Zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie użytkownicy chcący bez przeszkód korzystać z aplikacji muszą zaakceptować, a co za tym idzie – przestrzegać warunki korzystania z danego serwisu. Nie inaczej jest na TikToku. Co zatem z tymi, którzy tego nie robią? Obecna polityka serwisu przewiduje nakładanie na takich użytkowników różnego rodzaju ograniczeń, tj. tymczasowy zakaz komentowania czy publikowania treści. W związku z tym, że obecny system kar nie był dość skuteczny, a znaczna większość osób konsekwentnie narusza przynajmniej jedną zasadę, TikTok postanowił zaostrzyć kary dla tak zwanych „nagminnych łamaczy”.


Na czym będą polegały nowe zasady?

W ramach nowej polityki TikToka osoby łamiące zasady będą otrzymywały punkty karne. Tak, zgadza się! Każdy łamiący zasady będzie otrzymywał punkt karny, a wszelki zebrany w ten sposób „dorobek” będzie znikał z rejestru dopiero po 3 miesiącach. Ile zatem można mieć punktów karnych? Wysokość punktów, a co za tym idzie – progów karnych będzie różniła się w zależności od szkodliwości społecznej, a osiągniecie określonego progu przez użytkownika będzie wiązało się z zablokowaniem konta na stałe. Wyjątkiem będą stanowić konta, które dopuszczą się poważnych wykroczeń, tj. publikacji treści seksualnych czy wzywających do przemocy- te wówczas będą natychmiast blokowane.

Gdzie będę mógł/mogła sprawdzić stan punktów karnych?

W sekcji Centrum Bezpieczeństwa – w zakładce status konta. Oczywiście tak jak do tej pory użytkownicy będą informowani o naruszeniu przez nich zasad, a teraz również o grożącej im blokadzie konta. Co więcej, nowy system ma dostarczać autorom informacje na temat treści, które zostały zakwalifikowane przez serwis jako rażące/niezgodne z polityką TikToka. A także prześle dowody, jakie stały za decyzją oraz możliwość odwołania się od niej.


Co o tym sądzicie?

Źródło:

socialpress.pl/2023/02/tiktok-aktualizuje-system-moderacji-uzytkownicy-moga-otrzymac-punkty-karne