Wróć do listy


produktów

08.03.2023

Take it down, czyli nowa inicjatywa wspierana przez Facebook.

Małgorzata Rojek


Nie od dziś wiadomo, że Meta nieustannie stawia na bezpieczeństwo swoich użytkowników. Tym razem swoją uwagę chce poświecić najmłodszym konsumentom. Dlatego też Facebook wraz z Instagramem przyłącza się do nowego procesu stworzonego przez amerykańską organizację, jaką jest program Take it down.

Amerykański NCMEC, czyli Narodowe Centrum ds. Dzieci Zaginionych i Wykorzystywanych, to prywatna organizacja non-profit założona w 1984 roku przez Kongres Stanów Zjednoczonych. Jak sama nazwa wskazuję organizacja zajmuję się przypadkami zaginionych oraz wykorzystywanych dzieci oraz młodzieży. Obecnie głośnio o organizacji stało się za sprawą ich nowego programu, umożliwiającego dzieciom oraz osobą poniżej 18 roku życia na bezpieczne wykrywanie i wykorzystywanie swoich intymnych zdjęć oraz filmów w internecie, których ktoś umieścił bez ich zgody. Mowa tu oczywiście o ww. programie Take it Down, do którego waz z innymi serwisami przyłączyła się Meta.

Źródło: www.socialmediatoday.com/news/Meta-Partners-with-NCMEC-on-Imtimate-Photo-Detection-Progam/643662/Czym jest Take it Down?

Jest to bezpłatna strona pozwalająca nastoletnim ofiarom na utworzenie na zdjęciach tak zwanych cyfrowych podpisów/odcisków palca, które następnie posłużą do wyszukania nielegalnych kopii w internecie, głównie w uczestniczących w programie aplikacjach, tj. Facebook.

Jak to wygląda w praktyce?

Każdemu zgłoszonemu za pośrednictwem strony materiałowi zostanie przypisany unikalny kod numeryczny, po przesłaniu którego dołączone do programu aplikację będą mogły użyć ich do wyszukania i usunięcia kopii w celu zapobiegania ich dalszemu rozprzestrzenianiu. Ważne jest natomiast aby przed zgłoszeniem użytkownik posiadał kopię zdjęcia lub filmu, które chce usunąć z internetu. Jak pisze NCMEC obraz, który ma zostać usunięty z sieci, nie opuszcza urządzenia zgłaszającego, a firma nie przegląda jego zawartości. Usługa jest całkowicie anonimowa oraz dostępna jest dla użytkowników na całym świecie.


Źródło:
www.socialmediatoday.com/news/Meta-Partners-with-NCMEC-on-Imtimate-Photo-Detection-Progam/643662/
www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/to-dla-nas-wazne/ktos-wrzucil-twoje-nagie-zdjecia-do-internetu-usuniesz-je-dzieki-tej-stronie/ll90j69