Wróć do listy


produktów

25.01.2021

TikTok dla początkujących.

Żaneta Lipska

Czym jest TikTok?

Jest to o mobilna apka społecznościowa, która służy do tworzenia i udostępniania krótkich wideo. Portal ten posiada głównie humorystyczny content. Platforma zapewnia nam narzędzie do nagrywania i montażu filmików, ale także oferuję bazę ścieżek dźwiękowych do naszego użytku.

Jak zacząć korzystać z TikToka?

Dołączenie do TikToka jest niezwykle proste. Najlepsze w użytkowaniu tej apki jest to, że wcale nie musisz sam tworzyć filmików. Możesz po prostu korzystać z platformy dla własnej rozrywki, oglądając śmieszne klipy innych. :)
Jeśli chcesz korzystać z TikToka to -> pobierz aplikację dla iOS/Android -> otwórz apke -> zacznij przeglądać filmiki po krótkim wstępie jaki oferuje nam apka (samouczek).
Natomiast jeśli postanowiłeś tworzyć kreatywne wideo -> załóż konto i dołącz do grona twórców.

“Dźwięki” na TikToku.

Aplikacja udostępnia nam dźwięki, które można używać do swoich kreatywnych wideo. Między innymi są to fragmenty piosenek, ale jest także możliwość korzystania z narracji, które są przygotowane przez użytkowników w ich twórczości.

Co ciekawe – na TikToku często powstają popularne trendy (taneczne, ruchowe, ale też scenki rodzajowe), które są później odtwarzane przez innych twórców.

Page “For You” (strona dla Ciebie).

Korzystając z apki od razu możecie natrafić na stronę „Dla Ciebie”, to właśnie tu chcą się znaleźć wszyscy twórcy, ponieważ może to zapewnić viralowy zasięg filmiku.

Co najczęściej publikowane jest na TikToku?

Między innymi:

– challenge
– taniec
– lip sync (umiejętne poruszanie ustami do dźwięków)
– komedie i dramy
– wcielanie się w role
– pranki
– transitions (montaż, który pozwala na płynne przeskakiwanie między scenkami)
– tutoriale

Jesteście zaciekawieni TikTokiem? :)

 

Poniżej nasz film na ten temat. :)

źródła https://websetnet.net/pl/the-beginners-guide-to-tiktok-what-it-is-how-to-get-started-on-it/ https://wniedoczasie.pl/marketing/tiktok-poradnik/