Wróć do listy


produktów

22.02.2023

YouTube Shorts – co to takiego?

Małgorzata Rojek

Jesteś fanem krótkich filmów? Szukasz sposobu na kreatywne spędzenie czasu? Jest na to rozwiązanie! Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji skorzystać z YouTub Shorts, poniżej wypisaliśmy najważniejsze informacje.

Czym są YouTube Shorts?


Są nową propozycją od YouTuba, pozwalającą na zwiększenie zaangażowania oraz zaciśnięcie więzi z odbiorcami. A to wszystko jedynie za pomocą smartfona ze wbudowaną kamerką. Tak, zgadza się – shorts to usługa pozwalająca na tworzenie, oglądanie oraz udostępnianie filmów na serwisie YouTube. Podobnie jak w przypadku innych aplikacji tego typu również i tutaj możemy tworzyć filmy trwające maksymalnie do 60 sekund. A zatem w ciągu zaledwie minuty możemy dać upust naszej kreatywności, próbować swoich sił np. w wyzwaniach tanecznych, wcielania w życie najnowszych trendów oraz innych pomysłów. Można więc powiedzieć, że YouTube Shorts stanowi odpowiedź YouTuba na konkurencyjnego TikToka.

Najważniejsze cechy według nas?

  • Podczas kręcenia filmów nie potrzebujesz żadnego profesjonalnego sprzętu – wystarczy smartfon z kamerką.
  • Możliwość publikacji filmików jedynie w pionie, które docelowo przeznaczone są do oglądania na smartfonach.
  • Tworzone przez nas shorts’y trafiają do odbiorców na podstawie algorytmu. Oznacza to, że na podstawie oglądanych treści YT sam będzie podpowiadał kolejne treści.
Przykład YouTube Shorts
  • Publikowane shorts’y nie znikają ani nie mają ograniczenia czasowego jak w przypadku relacji na Facebook czy Instagram.
  • Możliwość dodania do filmu: muzyki, dźwięku oraz treści.
  • Możliwość zmiany czasu nagrania (przyśpieszenie lub zwolnienie video)
  • Opcja zarabiania na YouTube Shorts. Od lutego 2023 roku, na kanale mają zostać wprowadzone zmiany odnośnie „monetyzacji” tego typu treści. Do tej pory twórcy shorts mogli otrzymać jedynie jednorazowe nagrody po spełnieniu określonych kryteriów. Teraz ma się to zmienić, a to dzięki reklamą wyświetlanym pomiędzy materiałami. Warunkiem jest jednak posiadanie odpowiedniej ilości subskrypcji kanału oraz godzin wyświetlonych filmów.


Jak Wam podoba się taka opcja? Korzystacie?Źródło:

www.youtube.com/intl/pl_ALL/creators/shorts/
support.google.com/youtube/answer/10059070?hl=pl
gra.pl/youtube-wprowadza-zmiany-juz-od-lutego-2023-roku-youtube-shorts-mozliwosc-zarabiania-i-koniec-nagrod-sprawdz-szczegoly/ar/c12-17196351
nano.komputronik.pl/n/youtube-shorts-co-to-jest-jak-dodawac-filmiki/