Wróć do listy


produktów

28.07.2021

Nowości na Instagramie!

Kinga Kondracka

Social Media Manager

Twórcy Instagrama nieustannie wprowadzają zmiany i udoskonalenia serwisu społecznościowego. Zastanawiasz się, jakie nowe funkcję pojawiły się niedawno na Instagramie a jakie są w fazie testów? Zapraszam do artykułu! 

 

Instagram nowości

 

Nowości, które są już wprowadzone:

 • Naklejka z linkiem.
  Nowością, z której już możemy korzystać jest możliwość dodawania linku poprzez naklejkę. Jest to rozwiązanie twórców Instagrama na małą efektywność Swipe up.
  Naklejkę można umieszczać w dowolnym miejscu – możemy dodać link na produkcje czy w najbardziej widocznym miejscu.
 • Kontrola treści kontrowersyjnych.
  Kolejną nowością jest funkcja kontroli treści. Dzięki niej użytkownik może decydować ile treści kontrowersyjnych ukaże się mu w zakładce Eksploruj. 

  Filtrowanie będzie dotyczyło m.in. treści związanych z przemocą, erotyką, narkotykami czy bronią. Twórcy Instagrama chcą, aby portal społecznościowy był przez nas personalizowany. Wcześniejszymi takimi zabiegami była np. możliwość wyłączenia komentarzy lub decyzja o podglądzie polubień.
   
 • Tłumaczenie relacji.
  Świeżą nowością, którą wprowadził Instagram jest możliwość przetłumaczenia treści tekstowych w relacjach.  Tłumaczenie było możliwe w postach, komentarzach oraz profilach, dlatego Twórcy, którzy mają odbiorców z wielu krajów mieli problem z relacjami. Jak działa tłumaczenie relacji na Instagramie? Podczas Stories w momencie, kiedy zostanie wykryty język użytkownikowi pojawi się przycisk ,,Zobacz tłumaczenie”. 

Funkcję, które są w fazie testów:

 • Zakładka Audio.
  Idąc śladem TikToka twórcy Instagrama testują zakładkę Audio. Nowa funkcja będzie dawała możliwość wyszukania utworu dzięki wybranym słowom kluczowym i wykorzystania dźwięku w postach. Po wybraniu danego utworu użytkownicy zobaczą inne posty w których został użyty wybrany przez nas dźwięk. Znajomo? Dla nas też :) 
 • Dodawanie postów z komputera.
  Dla wielu to najbardziej pożądana nowość – dodawanie postu z poziomu komputera będzie ułatwieniem szczególnie dla marketerów. Obecnie dodawanie postów mogą się odbywać tylko poprzez urządzenie mobilne lub dzięki narzędziu do planowania na platformie Facebook.
 • Nowa naklejka udostępnienia. 
  Tym razem twórcy testują nową naklejkę, która ma zastąpić klasyczne udostępnianie. Jak będzie to działało? W momencie, kiedy zdecydujemy się na udostępnienie poprzez naklejkę, będziemy mieli możliwość dodania jej na tle naszego zdjęcia. Jest to na pewno ciekawa opcja i możliwość wyrażenia własnej opinii na dany temat.

  To tylko nowości na dziś… Czy wszystkie funkcję, które są w fazie testów zobaczymy na stałe? Dowiemy się niebawem!

Zapraszamy do kontaktu!