Wróć do listy


produktów

24.08.2021

Zwiększone bezpieczeństwo, czyli nowe funkcje Instagrama

Małgorzata Rojek

Jakiś czas temu Instagram zaprezentował kolejne rozwiązania dla zwiększenia bezpieczeństwa swoich użytkowników. Od teraz nowo wprowadzone funkcje oraz narzędzia mają chronić nas przed nadużyciami i zapewnić nam większą kontrolę. Co dokładnie się zmieniło? Zapraszam do artykułu!

 

 

Nowe funkcje

Spośród wprowadzonych nowości wyróżnić możemy 3 główne funkcje, które mają wpłynąć na publikowane oraz otrzymywane przez nas wiadomości.

Po pierwsze – automatyczne filtrowanie treści.

Od teraz Instagram będzie filtrował obraźliwe słowa oraz sformułowania. Wszystkie komunikaty zawierające obraźliwe treści zostaną przeniesione do ukrytego folderu. Filtrowane zostaną także prośby o wysłanie prywatnych wiadomości, które zawierają spam. Lista potencjalnie obraźliwych słów oraz hashtagów ma być na bieżąco aktualizowana.

Po drugie – pojawiające się ostrzeżenia.

Instagram wprowadził również ostrzegające komunikaty, dla osób publikujących obraźliwe treści. Komunikaty ukazywać się będą jeszcze przed publikacją potencjalnie złośliwego komentarza lub wiadomości. Wedle twórców, takie ostrzeżenia mają skutecznie zniechęcić użytkowników do ich publikowania.

Po trzecie – ograniczenie liczby uciążliwych oraz obraźliwych komentarzy i wiadomości.

Jest to opcja, która ma uchronić użytkowników przed otrzymywaniem niechcianych komunikatów. Dzięki możliwości automatycznego ukrywania zarówno komentarzy, jak i próśb o wysyłanie prywatnych wiadomości od osób nieznanych, bezpieczeństwo użytkowników Instagrama powinno znacząco zrosnąć.

To tyle na dziś! Ciekawe jak wprowadzone zabezpieczenia wpłyną na jakoś publikowanych komentarzy oraz wiadomości? Ja mam nadzieję, że ilość obraźliwych komunikatów znacząco się zmniejszy. Pamiętajmy, bądźmy dla siebie dobrzy! :)
A Wy co o tym sądzicie?

 

Więcej informacji na temat nowych funkcji na Instagramie znajdziecie w naszym poprzednim artykule. Zapraszamy!

 

 

Źródło:

socialpress.pl/2021/08/dodatkowe-funkcje-chroniace-przed-naduzyciami-na-instagramie