Wróć do listy


produktów

18.03.2021

Jak zachęcić fanów na Facebooku do przejścia na stronę www?

Kinga Kondracka

Social Media Manager

Działasz w social mediach od dawna a Twój fanpage posiada już sporo fanów? Doradzamy, jakie działania wykonać, aby promować Twoją stronę internetową i zwiększyć na niej ruch dzięki Facebookowi.

 

 

Umieszczanie linku do strony www pod Twoim postem.

 • Podczas umieszczaniu postów na fanpage nie zapomnij o wrzuceniu adresu URL (link) do swojej strony internetowej. 
 • Daj swoim fanom tylko część wiedzy i zaproś ich do bardziej obszernego artykułu, który znajduję się na stronie.
 • Informuj o aktualnościach lub nowych wpisach, które znajdują się na stronie.

 

Informacja na fanpage’u o posiadaniu strony internetowej.

 

 • Facebook daje możliwość umieszczenia na profilu firmowym linka, który kierujące do Twojej strony – umieść go tam! W zakładce Informację zainteresowany klient będzie mógł bez większego wysiłku przenieść się na Twoją domenę i dokonać np. zakupu.
 • Niebieski przycisk CTAwskaż działanie, którego oczekujesz od osób odwiedzających Twoją stronę. Facebook wyróżnił kilkanaście takich elementów:

  Wyświetl kartę podarunkową

  Złóż zamówienie
  Zarezerwuj teraz
  Uzyskaj wycenę
  Zadzwoń teraz
  Skontaktuj się z nami (LINK)
  Wyślij wiadomość
  Wyślij e-mail
  Dowiedz się więcej
  Obserwuj

Mamy ogromne możliwości związane z przyciskiem CTA. Jeśli jednak chcesz zwiększyć ruch na stronie www umieść link pod przyciskiem Skontaktuj się z nami.

 

Sklep Facebook

Zakładka ta daje ogromne możliwości sprzedażowe. Klient z pozycji Facebooka może przejrzeć nasze produkty. W Polsce nie mamy nadal możliwości płacenia bezpośrednio na serwisie społecznościowych, dlatego po wybraniu danego produktu widnieje przycisk Zapłać w witrynie, który przekieruje klienta do naszego sklepu.

Reklamy płatne

Facebook umożliwia wybranie celu reklamowego jakim jest Ruch na stronę www. Jest to reklama, która bezpośrednio kierują osoby na Twoją domenę. Możemy w łatwy sposób sprecyzować grupę docelową i wybrać kreację. Więcej: https://mrpost.pl/aktualnosci/jak-zrobic-reklame-na-facebooku/

Facebook to portal, który daje ogromne możliwości pozyskania klientów i kierowania ich na naszą stronę czy sklep internetowy. W prosty sposób możemy zbudować ruch na domenie a w późniejszym czasie wykonać kampanie remarketingowe.

 

Poniżej nasz film na ten temat. :)

Zapraszamy do kontaktu!